Endüstriyel Elektronikte Schmitt Trigger Uygulamaları

Arıyorum.

Mesela bir fabrikanın otomasyon sisteminde kullanılan Schmitt Trigger devresi gibi şeyler. Yani daha çok uygulamaya yönelik. Şu sistemde analog bilgi geldiği için bunu dijitale dönüştürme amacıyla Schmitt Trigger devresi kullanıllır gibi.

sen bana yeterli parayi ver ben sana analog tv yayinini schmitt triggerine uygulayim,o derece...

  • serabetan  (23.04.12 00:24:02)
İş yapmak için sormuyorum bunu. Schmitt Triggerin uygulamalarını merak ediyorum.

  • insanlik icin buyuk bir adim  (23.04.12 00:25:17)
endüstriyel otomasyonda böyle hariçten bi schmitt trigger ürünü yok. dijital data alması gereken ürünlerin hepsinin girişinde zaten vardır. bazı plc'lerin içinde açma kapama fonksiyonu olabilir. analog girişler zaten veriyi analog okurlar schmitt trigger ile işleri olmaz. bence sen tam olarak ne istediğini anlatamadın.

  • orpheus  (23.04.12 04:59:02)
@orpheus:

Ben de harici schmitt trigger demedim. ADC'lerin hepsinde schmitt trigger var mıdır ?
  • insanlik icin buyuk bir adim  (23.04.12 05:48:02)
ADC lerin hiçbirinde schmitt triggger yoktur olamazda adı üzerinde.

ADC'ler analog giriş okurlar ve bunu dijital bir karşılığa dönüştürürler. eğer ğirişlerinde schimitt trigger olsaydı sadece sıfır veya bir değeri okuyabilirlerdi.
  • orpheus  (25.04.12 11:34:17)