winrar problemi

sevgili duyuru ahalisi bu problemi çözseniz çözseniz siz çözersiniz.
olay şöyle. elimizde winrarla indirilen bir iso ve bu iso nun mds dosyası var. bu iki dosya rarlanmış halde bulunuyor. rar dosyasını açıp bu iki dosyayı önceden hazırlanmış klasöre çıkart komutu verdiğimde dosya çıkartma işlemi yapıyor ve işlem sonunda belirttiğim klasörde hiç bir dosya görünmüyor. bu winrar (3.42 versiyonu) bunu neden yapar ve bu sorun nasıl çözülür?

genelde iso dosyaları mount edilerek kullanılır. daemon tools ya da magis iso lazım. olmadı cd/dvd'ye yazdırmak gerekir. winrar'ın simgesi gözükse de yukarıda dediğim gibi kullanılmalı.

  • sutlu nescafe  (22.04.12 22:36:29)
@sutlu nescafe;
iso dosyasını rardan çıkarabilsem mount edicem ama onu da yapmıyor ki. rardan çıkartmadan mount etmeye çalıştım ama o da olmadı.

  • tururo  (22.04.12 22:41:30)
bluray iso'su ise onlar tamamen farklı. sadece bluray'e yazma işleminde kullanabilirsiniz. başka işe yaramaz. değilse bilemem tabi. değilse iso bozuktur.

  • ben smyrna  (22.04.12 22:44:05)
@ben smyrna;

teşekkür ederim sanırım problem iso dosyasında. tekrar başka bir kaynaktan indiricem artık.
  • tururo  (22.04.12 22:46:53)
iso dosyası gizli halde olabilir, gizli dosyaları göster seçeneği açık mı bilgisayarınızda?

  • enedwaith  (22.04.12 23:59:41)
@enedwaith;
yardımın için teşekkürler.
sorun ondan değil. bu windowsun çökme işaretiymiş (heroes 5te mavi ekran verdi alet. bitmiş questleri yedi de gitti it). recovery programıyla aradığım dosyaları silinmiş ama üstüne henüz bir şey yazılmamış halde buldum.
  • tururo  (23.04.12 00:21:45)