Taşınabilir Harddisk Önerisi

Nazar deymesin, 3 senedir formatsız xp pro kullanıyorum.
Ama eytere vakti geldi, bi format şart tabi haliylen.
120 gb lık şuan sahib olduğum hard disk artık, internetten ne indirsem kasım kasım kasılmakta, belgelerime attığım dosyayı açtıktan sonra pc donup, reset atmak zorunda kalıyorum.

Sevdiğim mp3 arşivim, resimlerim, binimum ve bilimum arşivler için format esnasında saklayabileceğim, 60 ile 100 gb arası(allah bereket versin hocam yeter bana)bütçeyi fazla kasmayan (ucuzda olabilir farketmez ya siz daha iyisini bilirsiniz) hemde kaliteli olduğunu düşündüğünüz bir taşınabilir hd marka ve modeline ihtiyacım var. Nerede satılır acep?

Teşekkür ediyorum.

western digital 2,5" 250 gb passport essential kullanıyorum. hiçbir sorun yaşamadım, tavsiye ederim.
www.hepsiburada.com
wd den şaşma bence.
  • murty  (13.09.08 16:30:28)
60 ile 100 gb alman pek mantıklı değil. hard disk uzun süre bozulmadan durur. fiyat kalite dengesinin en iyi yakalandığı rakamlar 300-400 civarı. bunun çok üstüne veya çok altına inmen mantıklı sayılmaz. linkteki hard disk de uygun gözüküyor, gider sana epey.

  • mortifera  (13.09.08 16:36:56)
@ murty

Teşekkür ediyorum. Güzel bir hd ye benziyor.
Fakat Benim hatam oldu özür diliyorum, ben 100 ytl yi geçmeyen ve kredi kartıyla değilde, nakit olan, kendim görüp beyenebileceğim bişey arıyordum. Yinede sağol.

Bu arada Taşınabilir hd lerinde fiyatları hiç düşmemiş, Teessüf ediyorum!
  • onyetele  (13.09.08 16:37:46)
  • algoritma  (13.09.08 16:46:06)
format esnasında saklamak için 3.5 inçlik bir harddisk öneririm. Bir nebze de olsa daha güvenli olabilir 2.5 inçlere göre. Markalar arasında çok büyük fark olduğunu sanmıyorum. Bilinmedik bir şey almayın

  • bodom  (13.09.08 18:07:59)
500 GB maxtor harici diskler şu anda mediamarkt ta 119 lira. boyutları ufak değil. ama fiyat olarak oldukça iyi.

  • trick style  (13.09.08 18:15:52 ~ 18:17:16)
perşembe günü açılışı yapılan kurtköy viaport electro world'de, maxtor basics 1 tb 179 idi. 350 tane varmış ellerinde. belki bitmemiştir.

bi de 160 gb philips 79 ytl imiş. 500 tane varmış.
  • cruor  (13.09.08 20:05:40)
@cruor +1

160 gb Philips 79 ytl? Ohannes!

Pazar açıkmı orası?
  • onyetele  (13.09.08 22:06:24)
Özel indirimleri bilmem ama ben birkaç sefer Kadıköy Gold'da sordum,

masanın üstünde kalacak, kablolu bir şeye razıysan 750 gb.lık bir hdd.yi 220 ytl civarı bulabilirsin. terabyte sınırında fiyat hala kırılıyor. yok, yanımda da sağa sola götüreyim diyorsan, hepsi western digital olmak üzere şunlar var: 160 gb-120 ytl, 250 gb-150 ytl, 320 gb-185 ytl, bir ay önce aldığım fiyatlar. gördüğün gibi gb yükseldikçe fiyat makulleşiyor, zaten 100 gb dediğin dakikada dolar, inan.

marka olarak da ya western dijital ya da seagate al mutlaka.
  • ashh  (14.09.08 00:05:58 ~ 00:39:42)