votka?

votka içesim geldi. ama sek içemiyorum. tonikle güzel oluyordu fakat tonik bitmiş markette uzak ne ile karıştırsam da içsem? evde sadece 5-6 limon var. kola, red bull önerileri dikkate alınmayacaktır. sırf limonla mı içsem, soda+limon mu yoksa meyve suyumu?

soda limon

  • emininsel  (20.04.12 21:14:55)
sek icemiyorumdan kasit, fizz yapip icebilir misin?
thebittenword.typepad.com

bi de bunun disinda, bu sefer degil ama baska sefer, vodka - konyak - tonik + kirik buz dene. sert seviyosan bayilirsin.

edit: yav limonata ile ilgili bilgiyi atlamisim )
simdi cabucak bi tane limonu elma soyar gibi soy, rendele. sekerle sogani tuzla oldurdugun gibi oldur. suyunu akitma tabi. evde blender varsa soydugun limonu ve geri kalan limonlari (kabuksuz tabi) parcala, kati meyve sikacagin varsa cok daha guzel sonuc alirsin tabi de, 5 limon 2 mandalina icin (gelicem buraya) makine kirletilmez. simdi 2 mandalina eklemek istiyorsan (biberiye koymayacaz ya? yoktur herhalde cok guzel tat verir). mandalinalari kabuklarini soymadan masanin uzerinde (veya sert yuzey) elinle bastir. sonra bicakla 4 e bol. elinle sikarak bi bardaga akit. zaten hepi topu bi cay bardagi bisi cikacak. neyse. bunu limonataya cak. tabi bunlari yapmadan once vodkayi buzluga at. sogusun. afiyet olsun
  • kakoy  (20.04.12 21:16:11 ~ 21:25:44)
soda, limon ve içine tuz atınız. iyice karıştırın. votkayı sadece böyle içerim.

  • ykyt  (20.04.12 21:21:47)
meyve suyu katıp helak etme mis gibi votkayı

soda limon +1
  • nolmus yani  (20.04.12 21:22:25)
ben normalde votka+cin+tonik+limon+tuz arjantin bardağında içiyordum. tonik yok hadi cin olmasada olur soda limon yapayım bari teşekkür ederim.

  • mr fusion  (20.04.12 21:46:53)