unutkanlık ve konsatrasyon kaybı

konu unutkanlık ve konsatrasyon kaybı ama öyle böyle değil.
yaş:23 sigara gunde 1 paket,alkol arada,düzenli spor yapıyorum.
bir iki örnek vermek gerekirse

-bu sabah her gun görüstügüm samımı bir arkadasımı aramak ıstedım.aramadan yaklasık 2-3 dk "neydi bu çocugun adı " diye düşündum.

-farkında olmadan banyo yapmak için ısıtıcıyı açarım.daha sonra ev halkına "kım banyo yapıcak nıye bu bosu bosuna açık"diye sorarım

-su doldurmak için elımde surahıyle gider,doldurmadan ve mutfakta hiç bır atraksıyon yapmadan elımde ki boş surahıyle gerı dönerım.

işin kötüsü mühendislik öğrencısıyım ve özellıkle bu sene çok zorlanır oldum.derslerde "bak burası önenmlı burdan kesın soru çıkar iyi dinleyeyim" dememe rağmen 2 dk sonra dersten kopuyorum.
sınav zamanları gayet iyi çalısmama rağmen dusuk notlar almaya başladı.bi yerı 5-6 kerede ancak anlıyorum.

not:uyku düzenım genelde normaldir (sınav haftaları harıç),her hangi stres yaptığım veya kafama taktığım bir problemım de yok.

hee bide doktora mı gitmek gereklı yoksa psikiyatri veya psikolag her neyseye mi ?

Teşekkürler

benzer sorun bende de var. ama ben genelde isimleri unutuyorum. bi tanıdık ismi olsun ya da bi şarkıcı ismi vs. bunlar aklıma gelmiyor ya da çok uzun düşündüğümde çıkartabiliyorum. Son 1-2 yıldır var bende de. 24 yaşındayım. Mühendisim. Kafama taktığım bişeyler var ama.

  • himmet dayi  (17.04.12 16:27:39)
Ben de muhendisim. Ben de de unutkanlik bu derece var. ama neyi unuttugumu unuttum. simdi ornekleyemeyecegim.
Geri git ne bileyim.

  • labirent  (17.04.12 17:29:27 ~ 17:29:53)
önce git bir kan değerlerine vitamin b12'ine folatına baktır (sağlık ocağında bile yapılıyor bazen)

oradan doktor yönlendirir. şimdi unutkanlığın da kendine ait özel bir muayenesi var, burdan yapmak olmaz
  • la noix  (17.04.12 18:39:15)