Gemi İnşa Müh. Y. Lisans Önerileri

Merhaba duyuru ahalisi!!!

Şubat ayında İTÜ Gemi İnşa Müh. bölümünü bitirdim. Bu bölümü bitirenler ya da bölüm hakkında bilgisi olanlardan Yüksek Lisans tavsiyeleri bekliyorum.

Okumaktan gına geldi. o yüzden böyle kafa yorucu bir bölüm istemiyorum. Beceri ve yetenek gerektiren bir bölümle yüksek yapmak niyetindeyim. Ben şöyle bişeyler düşündüm.

Endüstri Ürünleri Tasarımı
İç mimarlık

bu bölümlerle benim bölümü harmanlamak istiyorum.

Ayrıca bu bölümler hakkınızda bilginiz varsa acaba bu bölüm mezunları tam olarak ne yapar? Nasıl bir eğitim sürecinden geçer?

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

end.uru.tasarimi ya da ic mimarlik falan dogrudan unutun. sizin bolumle alakasi yok bence.

hatirladigim kadariyla sizin okulda bazi fark dersleri verilmedigi icin limandan gemi adami cuzdani alamiyorsunuz ama hala ozel kurslarda tamamlayabilirsiniz. bence dogrudan alin ve sefere cikin (once staj tabii). karada kazanamayacaginiz paralari denizde kazanirsiniz. en az %50 fazla maas alirsiniz. zaman gectikce de ehliyetinizi arttirirsiniz. tahminen 6-7 yil sonra uzakyol carkcibasi olursunuz. denizde $7000-$8000, karada $5000-$6000 para kazanirsiniz.

hic bir sektor size bu kadar hizli ilerleme ve para sansi vermez.

beceri ve yetenek diyorsaniz, carkciliktan daha fazla beceri ve yetenek isteyen meslek azdir. eski gemilerde biraz pistir ama yeni gemilerde calistiginiz surece, beyaz tulum giyersiniz ve seferi bembeyaz tamamlarsiniz.

daha fazla bilgi icin benimle (bir gemi kurtarma firmasinda romorkor isletiyorum) irtibata gecmekten cekinmeyin.
  • co2s2  (17.04.12 12:10:08)