kredi kartı sorusu

yurtdışından online bi şey alıcam ama kredi kartımın limiti buna yetmiyor. ben yeterli parayı karta yatırsam bu alışverişi yapabilir miyim? daha once denemiş olan var mı?

olur diyenler var ama online alışverişte bunu denemiş olan var mı?

denedim çalışıyor.

  • hamaliel  (16.04.12 14:01:13)
olur. online veya normal. bir şey değişmez zaten.

  • waryemez  (16.04.12 14:03:53)
Bu soru sanirim 35 bin kere soruldu ama cevap hic degismedi, olmaz. Cunku kredi kartina para yatirilmaz. Karta bagli hesaba yatirilir.

  • esenboga  (16.04.12 20:43:02 ~ 20:43:20)
bankadan bankaya degisir. mesela garanti bankasi artik kartin borcundan fazla parayi (en azindan online olarak) karta yatirtmiyor. ama yillar once bu yontemi cok kullanmisligim oldu cesitli bankalarda.

cagri merkezini arasaniz da muhtemelen bilip bilmeden yanlis cevap verecekler. karta bolca para yatirdiginizla kalabilirsiniz, onlari baglamiyor sonucta. belki subede bir musteri temsilcisi ile gorusup suyuna giderseniz kesin birsey soyleyebilir, yine de size sozledikleri dogru cikmazsa "aaa ozur dileriz"'den ileri gideceklerini sanmiyorum.

belki kart limitini artirmak (bazi bankalar cok kolay artiriyor) ya da limiti musait bir arkadasinizdan rica etmek daha mantikli, kolay ve risksiz olabilir.
  • disq  (17.04.12 02:02:35 ~ 02:03:48)
finansbank kullanıyorum borc ödeme diyip para yatırdım kullanılabilir limit arttı bu demek oluyor ki yapmak istedigim şeyi yapabilirim.

alışverişi daha yapmadım ama onu da başarıyla tamamlarsam yazarım tekrar buraya.
  • rurouni  (18.04.12 23:46:14)
kredi kartına para yatırılır. Hatta internet şubelerinde Kredi kartına EFT diye bir bölüm vardır.

Kredi kartına fazla para yatırırsanız limitiniz artar.(Borcunuz yoksa tabi)
  • halilibo  (18.04.12 23:55:35)
1200€ luk alışverişi tamamladım sorunsuz hatta işlemden 5dk sonra önce mesaj geldi sonra bankadan aradılar bilginiz dahilinde mi bu işlem diye.

  • rurouni  (21.04.12 23:50:09)