Android telefon yazılım falan

Gençler gaza geldim samsung galaxy gio aldım, şimdi bu telefon 2.3.3 gingerbread ile gelmiş, ben bu telefonda ne yapmalıyım / neler yapabilirim? Android sürümünü güncellemem gerekiyor mu?
- tel rehberini nasıl arşivlerim ya da uygulaması bişeyisi var mı?
- belli no'ların beni aramasını engelleyebiliyor muyum?
- Net istemeyen bir navigasyon yazılımı olarak ne önerirsiniz?
- facebook / facebook mess uygulaması olarak ne kullanmalı?
- Google news için uyg var mı?
- Hava durumu için meteoroloji uyg olarak ne önerirsiniz?
- Microsoft office için ne uyg kullanmalıyım? yeni dosya falan da açabiliyor olmak istiyorum.
- google sync yapınca telefonun içi dışı eposta adresi oldu, iki hesap ekleyip birine tel rehberi yedeklesem, diğerinin de yalnızca epostalarını kontrol etsem olabilir mi?

düşünce ve katkılar için sağ olun, gerisini sonra yine sorarım artık. :)

hayır otomatik güncelleniyor.
1. gmail hesabı açtığınızda (veya bağladığınızda) oradaki contacts ile eşleşiyor.
2. uygulama indirin.
3. net istemeyenler paralı. maps kullanın ve labsdan önbellek yapın. mis.
4. facebook'un kendi uygulaması güzel işte?
5. new and weather diye olması lazım?
6. accuweather
7. kingsoft office güzel. bi de zaten android ile var bi tane.
8. e olsun ne güzel herkesin mail adresi elinizin altında. ama olur sync ayaralarında istemediğiniz konuları sync etmezsiniz.
  • ben smyrna  (15.04.12 23:48:09)
navigasyon için igo güzel bayağı(paralı olması lazım) - denediğimde paralı uygulamalar alınmıuyodu marketten

  • koyukalem  (15.04.12 23:51:45)
-güncelleme olduğunu sanmıyorum, ama garanti kapsamından çıkararak kendin yeni versiyonlar yükleyebilirsin.

-arşivi telefon direk sd karta export edebiliyor olmalı(galaxy giodan bakmadım hiç), değilse markette illaki vardır. çoğu program sizin gmail adresinizle birlikte depolar rehberi.

edit: artık ücretli uygulamaları alabiliyoruz

-yine genel olarak konuşuyorum engellenebiliyor androidlerde ama bulamazsan ,market'e blocker yazdığında direk uygulamalar çıkıyor.

-google maps net istemiyor, navigasyon özelliği var

-facebook mess için facebookun resmi uygulaması güzel başka istersen imo var her türlü anlık mesajlaşma servisini aynı anda kullanabilirsin, ama facebook for android çok kötü-ağır, bunlar daha iyi;Hootsuite,TweetDeck,Seesmic

-Google news yazarsan yine markete biton uygulama çıkıyor, ama telefonunda yüklü gelen haberler ve havadurumu gibi birşey varsa o zaten direk google news'e bağlı

-hava durumu için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uygulaması var veya AccuWeather for Android,wetter.com

-office için ben Quickoffice,google docs,ThinkFree Office Mobile kullanıyorum

-olabilir, hesaplar kısmından mail adresine bağlı sync ayarlarında kişileri sync eti tıklamamak yeterli
  • utkucbkc  (15.04.12 23:52:13 ~ 23:52:50)
neeeey gio 2.3.3 müüüü ? nerde nasıl ?

  • levo_legend  (16.04.12 09:30:08)
@levo_legend evet 2.3.3 noldu ki?

  • siradisi00  (16.04.12 09:56:31)
benimki 2.2.1

  • levo_legend  (16.04.12 11:30:41)
benimki artk 2.3.6 :d

  • siradisi00  (16.04.12 18:42:18)
değişelim mi ?

  • levo_legend  (17.04.12 19:32:00)