Bilgisayar garantisi ile ilgili yardım lütfen

acer marka (i7) bilgisayarım var.yaklaşık 9 aydır kullanıyorum.geçen ay fanından ses gelmeye başladı,internette dahi makine kilitlenmeye başladı.
vatanın servisine gönderdim.yaklaşık 3 hafta kaldıktan sonra termal ve fanını değiştirdiklerini söylediler.
son 1 haftadır bilgisayar tekrardan kilitlenmeye başladı (eskisiden daha fazla).aynı arıza devam ediyor.

şimdi burada benim yapmam gereken ve yasal hakkım nedir?
tekrar servise mi gitmeli yoksa yeni ürün veya para iadesi mi yapılmalı?

cevaplarınız için teşekkürler.

ürün veya para iadesi yaptıramassın kolay kolay.

servise devam.
  • saiko  (14.04.12 00:59:21)
servise gondereceksiniz tekrar. ayni arizadan oturu 3. seferden sonra degisim isteme talebiniz var. yalniz arizanin servis tarafindan da ayni seyden kaynaklandiginin kabul edilmesi gerekiyor. bir diger sey de bir sene icerisinde belli bir sure (bakmaya usendim arastiriniz) veya defa servislik olacak olursa urunu surekli kullanima uygun olmadigi gerekcesiyle yine degisim veya iade almak zorundalar. lakin bunlar hep servisle aranizda olmasi gereken munasebetler. servis urunde bir sorun yoktur demeye baslarsa (ki yapmaya basliyorlar) o vakit isiniz zorlasiyor.

  • entrapmen  (14.04.12 01:01:38)