internet alışveriş

ilk defa internetten alışveriş yapıyorum.alışveriş yaptığım sitede "kart no" soruyor.buraya kartımın üzerindeki 16 haneli numarayı mı yazmam gerekiyor?

www.kabalci.com'dan alıyorum.Güvenli olması gerek.

Evet.

  • waboose  (12.04.12 16:55:41)
Evet.

  • long live rock n roll  (12.04.12 16:56:02)
sanal kart falan tanımlat ta o numarayı gir hacı

  • primetime  (12.04.12 16:56:27)
Evet, o numarayı istiyor. Senden istediği bütün bilgiler kartın üstünde yazıyor. CVC kartın arka yüzündeki rakamların son 3 hanesi.

Sitenin güvenilir olduğundan emin olun.
  • otonom  (12.04.12 17:00:36)
online şubeye giriş yap ve sanal karta gir (gerçi önceden banka şubenden açtırman gerekebilir) sanal kartının numarasını gir.

  • jedilance  (12.04.12 17:02:40)
Alışveriş yaparken tarayıcının adres çubuğuna bak. Örneğin www.eksiduyuru.com'un yanında yeşil bir alan oluşması gerekiyor. Sende sanal pos'a kart bilgilerini girerken oluşacaktır. Üzerine tıkladığında 128 bit şifreleme yapıldığı, sayfanın güvenli olduğu, sertifikaları falan yazar. Aksine kırmızı renkli bir alan oluşmuşsa güvensiz bir sayfadır ve alışveriş yapmanı önermiyorum. Başıma geldi de uyarmak istedim. Koştur, koştur kartını iptal etmeye gitme bankaya...

  • synche  (12.04.12 17:06:36 ~ 17:08:04)
"Lütfen geçerli bir kart numarası giriniz" diyor.Doğru yazdım üstelik.İş bankası ilk imza kartı.Maestro kart online alışverişe açık olması gerek.Ondan mı acaba?

  • deletesystem32  (12.04.12 17:07:58)
Maestro kartla ( bankamatik kartı ) internet üzerinden alışveriş yapamazsın. Sitenin desteklemesi gerekir ve şuan Türkiye'de benim bildiğim 1-2 alışveriş sitesi bankamatik kartlarından para çekiyor. Taksit seçeneği zaten yok, tek çekim yapar ayrıca. Bir bankaya gidip sanal kart hesabı açtır kendine en iyi seçenek o.

  • synche  (12.04.12 17:09:35 ~ 17:13:05)
Hangi siteler bankamatik kartlarını destekliyor peki?

  • deletesystem32  (12.04.12 17:13:01)
GittiGidiyor, ( başka site bulamadım ) ...

Ayrıca 3D secure olarak adlandırılan MasterCard SecureCode ve/veya Verified by Visa logolarını gördüğün tüm sitelerde desteklemeye başlanmış bankamatik kartları.
  • synche  (12.04.12 17:17:17 ~ 18:04:27)