[]

french press kahve

Gençler günaydın,

Starfucks'tan Colombia kahve aldım french press için. Lakin french press hakkında pek bilgim yok. French press in içine ne kadar miktarda kahve koymak gerekir 1-2 kişilik kahve yapmak için? 1 çorba kaşığı yeterli midir?

Tabi ki kişiye göre bu değerler değişir ama başlangıç için bir default var mı acaba diye sormak istedim.

 
üzerinde the original french press bodum yazıyor, kısa tombik birşey bir çorba kaşığı koydum, bakalım nasıl olacak


  • bonjurkes  (12.04.12 10:53:43) 
bir sonraki level için bknz: www.tefal.com.tr


  • allstar  (12.04.12 10:59:29 ~ 12:31:07) 
kaynar su yerine kaynamaya yakın su koyarsan lezzeti daha güzel oluyor bu arada.


  • gitti gelecek  (12.04.12 12:01:51) 
her fincan için ağzına kadar dolu bir tatlı kaşığı kahve, 1.5 fincan su koyuyorum ben.


  • Sarix  (12.04.12 13:14:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.