çalışma saatleri ve zabıta

değerli arkadaşlar,

kendi ajansımı işletiyorum. az evvel zabıta ekibi gelip bu saatte çalışamayacağımı söylediler. ben de "abi ben tekel değilim, market değilim, restaurant değilim. reklam ajansıyım. dışarıdan bu saatte bana müşteri gelmeyeceğine göre istediğim gibi çalışırım" dedim. bunun üzerine 108 lira ceza yazacaklarını, ama bu seferlik affettiklerini söylediler. eyvallah dedim, gönderdim. ceza yazmakta haklılar mı, bu çalışma saatlerinin sektörel bir sınırlaması yok mu?

bildigim kadariyla bir sinir var belli bi saatten sonra calismak icin özel izin gerekmekte.

  • serabetan  (12.04.12 02:03:19)
Böyle bir kanun var ancak dükkanları bağlıyor. Eğer ajansınız dükkan tarzı bir işyeriyse kepengleri indirerek veya kapalı yazısı asarak bu sıkıntının önüne geçebilirsiniz.

Büro ise zabıta saçma bir iş yapmış. Home office'i olanlar ne yapacak o zaman? Sokakta mı yatacak.
  • carpenoctem  (12.04.12 02:23:26 ~ 02:23:38)
dışarıdan bakınca açık olduğunu gösteren emareleri ortadan kaldırmak yeterli olacaktır, belediyeden ruhsat alınarak açılan işyerleri kapanma saatlerine uymak zorundadır.

  • drthea  (12.04.12 03:57:53)