diş ipi tavsiyesi

hangi diş ipinden alsam? hiç bi fikrim yok.
ayrıca şöyle kullan, böyle yap gibi cümleler de hoşuma gidebilir.

oral-b silk bir şey vardı iyi o.

  • sanal hayvan  (11.04.12 21:17:33)
oral b satin floss siker. naneli mi mentollumü cok gozel:)

  • morte  (11.04.12 21:44:41)
bit.ly

active dental floss 200 metre hepsini üst üste koyup öper.

1) diş ipleri 2 tür. bant ve ip. yani sigara jelatini var ya açma yerindeki veya eski teyp kasetleri gibi onlar bant.

dikiş ipi gibi olanlar: ip

dişler çok çok çok yakınsa jelatin iyi ama etkisiz işte. ip gibi olanlar tertemiz yapıyor.

2) bu benim dediğim ip gibi.

3) watson mağazalarında var

4) 200 metre. inanılmaz ötesi.

5) ve sadece sadece ve sadece 5.99lira. normalde 25 metre olanlar 8-10lira.

bunu alın başka da bir şey demiyorum.
  • truvaiti  (11.04.12 21:57:45 ~ 21:58:15)
www.dhgate.com

sunmed.en.alibaba.com

bunlara benzer diş ipi almıştım yurtdışındayken. çok süper bir icat, diye düşünmüştüm ama buralarda bulamadığım için normal diş ipi kullanıyorum şu an.
  • hollowlife  (11.04.12 22:04:21)
@hollowlife:

watson mağazalarında bunların AYNISI var. bir kutuda 50 tane vardı sanırım, 4-5 kutu kullanmışımdır en az.

güzel ama kopabiliyor ve elle - parmakla ipi hareket ettirmek gibisi yok.
  • truvaiti  (11.04.12 22:40:53)
ayrıca şöyle kullan, böyle yap gibi cümleler de hoşuma gidebilir:

===> diş ipinin esas amacı dişlerin arasını ve ceplerini kurcalamak.

yani dişlerin arasından azıcık daha içeri sokun.

mesela kırmızı yerleri yaptınız doğal olarak, yeşil kısıma kadar da ilerletin ve ileri geri falan yapın azıcık da sert olun. rahatlasın araları, çıksın ne varsa.

bit.ly

bir de farklı görüşler de olsa, önce diş ipi, sonra fırçala yapın ki macun aralara her yere girsin.

edit:::::::::::::::::::::

www.watsons.com.tr
  • truvaiti  (11.04.12 22:53:02 ~ 23:01:44)
dişlerinizin arası çok açıkca arayüz fırçası da olabilir ama genelde diş hekimlerim gerek yok dedi. ama benim için mi yoksa genel anlamda mı dediler bilemiyorum.

bit.ly
  • truvaiti  (11.04.12 23:43:36)
dişlerimin arası gayet kapalı. o yüzden bant mı alsam diye düşünüyorum, bakalım. teşekkür ederim.

  • tepedeki psychedelic adam  (11.04.12 23:54:43)
ama işte şu var:

kasetiniz oldu mu hiç? bantlar aynen öyle.

çok kibarca kullanırsanız -ki çok zor- tamam ama azıcık ucundan çekerseniz çekiştirirseniz incelip kalınlaşıp rezil oluyor, dişlerin arasına hiç girmiyor bu sefer.

bence ikisini de alın.
  • truvaiti  (12.04.12 00:11:03)
colgate inki güzel bence bant gibi geniş değil ama ip gibi yuvarlak da değil. ipler bana çok kalın geliyor mesela.

www.google.com.tr
  • uyuyanadam  (12.04.12 17:26:35)