Göz damlası

Selamlar.

Göz damlası kullanan var mı daha önce ?

Ben bu mereti gözüme damlatamıyorum, yalnız yaşadığım için çevrede damlattıracak birisi de olmuyor yanımda. Ya yanağıma ya kaşıma falan geliyor. Üstüne de kocaman kirpiklere değdirmeyin damlatırken diye yazmışlar. Kirpiğe değdirerek bile denk getiremiyorum gözüme, değdirmeden nasıl olacak ?

Var mıdır bunun bir yöntemi ?

aynanın karşısına geç önce. kafanı hafif arkaya yatır. gözünün alt kısmındaki deriyi bir elinle aşağı doğru gerdir. bunu yapınca gözünün altında bir kesecik ortaya çıkacak. kafanı yeterince arkaya yatırmışsan şişenin ucundaki damlayı buraya denk getirebilirsin. en fazla birkaç denemeden sonra elin alışır zaten. bir de damlattıktan sonra birkaç saniyeliğine göz pınarına bir parmağınla hafifçe baskı uygula ki ilaç gözünden dışarı akmasın.

  • kedili madam  (11.04.12 19:22:03)
lens kullandığımdan göz damlasını gözüm kapalı kullanıyorum bile diyebilirim :)

ya göz pınarıma damlatıp kafamı eğiyorum diğer tarafa gitsin diye yada kenarından aynı işlemi uyguluyorum
  • kiz kurusu  (11.04.12 19:25:44)
1.gözünü kapat.
2.şişenin ucunu göz kapağının ortasına değdir.
3.1 cm yukarı kaldır
4.gözünü aç
5.bang bang!
  • mayeskuel  (11.04.12 19:33:47)