iett öğrenci kart ile ilgili

yüksek lisan öğrencileri bu imkandan faydalanabiliyor mu?

öğrenci kartta ulaşım 1tl
ücretli mavi kartta ulaşım 1limit diye ifade var limit nedir?
şurdanne anlatmaya çalıştığımı görebilirsiniz.

son kez. bunları hiç almadan tek binişe ne kadar öderim?

YL öğrencileri alabiliyor evet.

mavi kartta 1 limit dediği 1 kontör. ayda belli bir basış hakkı var mavi kartın.
  • dehri  (11.04.12 15:11:08)
linki açamıyorum, ilk sorunun cevabı evet

  • in vino veritas  (11.04.12 15:11:52)
normal vatandaş indirimli kartı olmadan,
tek biletlilere 1,75
çift biletlilere 3,50
metrobüse( yanlış hatırlamıyorsam) 2,10 ödüyor.
  • ykyt  (11.04.12 15:12:22)
aylık kartlar en son, silivri, çatalca gibi özel halk otobüslerinde geçmiyordu. ona da bir arkadaş bir şey desin. şuanda geçiyor mu bilmiyorum..

  • ykyt  (11.04.12 15:13:37)
faydalanabiliyor.

  • african rain  (11.04.12 15:14:31)
son bir soru daha.
bu kartın akbil den farkı nedir? (not: ankaralıyım)

  • diyot  (11.04.12 15:19:20)
akbil: eski metal aksamlı bilet
istanbul kart: rfid temelinde çalışan elektronik kart
öğrenci: indirimli istanbul kart
  • dehri  (11.04.12 15:22:07 ~ 15:22:26)
Akbil tedavülden kalktı, yerine manyetik kartlar geldi. Bir fark yok.

  • fortisvita  (11.04.12 15:22:48)
-her türlü öğrenci(lise, lisans, yüksek lisans, doktora) iett öğrenci kart çıkartabiliyor. ya da akbil.

-mavi kart dediğimiz şey ise, aylık akbil oluyor. peşin 55-60 tl birden yatırıyorsu ve 200(sanırım) basma hakkı kazanıyorsun. her basıtığın 1limit olmuş oluyor. ama uzun yolculuklarda -asyadan avrupaya mesela- çift basım alıyorlar.

-eğer öğrenci kartın yoksa normal otobus ve vapurlar 1,75 tl, metrobusler 2.10 tl. öğrenci kartlarında tüm binişlerin 1 tl. aktarmalar ise öğrenci kartlarında ilki 40 kuşuşş, diğerleri 35 kuruş. normal kartlarda aktarmaların tamamı 1 lira. metrobüslere hiç bir zaman aktarma yapılmıyor. metrobüse her basıtığında 2.10 ya da öğrenci kartıysa 1 tl basıyorsun.

-akbil=seyahat kartı. hiç bir fark yok. önceden akbil kullanılıyordu artık o akbiller kaldırıldı onun yerine kart kullanılıyor. basmakla uğrasmak yerine okutuyoruz o kadar.
  • leni 09  (11.04.12 15:27:13)
istanbul kart manyetik kart ya da rfid değildir. mifare üzerinden çalışan temassız bir akıllı karttır.

  • inheritance  (11.04.12 16:07:02)