[]

eğitim sorusu

Efenim selamlar,

Şimdi bilemedim, bir bilene danışayım dedim. Lisans mezunuyum, çalışıyorum, eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak misali aklıma takıldı. Acaba devlet üniversitelerinin (özeller pahalı yaw) uzaktan lisansüstü programları var mı? E-mba olur ya da başka bölüm olur (kafamda belli değil daha). Eğer varsa nasıl kayıt olunuyor? Sınav vs. ile mi ? Yoksa direk paşa paşa parasını verip uzaktan eğitim mi görüyorsun?

edit: lan ben bunu duyuru yapmışım, buzzlightyear'a teşekkür ediyorum uyarısı için. Çömez hatası yaptık iyi mi

 
yani sonuçta ales e falan mecbur gireceksin. oradaki puanına ortalamana göre istediğin uzaktan eğitim programına başvuru yapacaksın.
ama tabi bu ales puanlarının ortalamanın falan çok yüksek olmasına gerek yok. o yüzden rahat bir şekilde girersin.
ayrıca uzaktan eğitim prgramlarında, devlet ve özel üni ler arasında çok fiyat farkı yok gibi. devlet ünilerinde de, gazi, istanbul, sakarya falan var benim bildiğim
  • gereklimi  (11.04.12 14:35:18) 
uzaktan eğitimin ucuzu var mı ki? devlet üniversiteleri bile yıllık 5000 tl gibi. onun yerine devam zorunluluğu olmayan ya da seni idare edebilecek bir okul/bölümde yüksek lisans yapman daha mantıklı olabilir. ya da tezsiz yüksek lisans programları var, akşam dersleri olan. para vereceksen onlara ver bari.


  • african rain  (11.04.12 15:16:49 ~ 15:17:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.