kpss alan dersleriyle ilgili bir soru

selam

kpss alan derslerinden muhasebe,iktisat ve hukuğa giricem.merak ettiğim şey şu.açıköğretimde de bu dersleri aldım.ilk sınıfta gördüğüm iktisata giriş,genel muhasebe,hukuğa giriş dersleriyle kpss deki alan dersleri aynı mıdır? ya da açıköğretimin hangi yılları bu sınava denk gelir.yoksa tamamen ayrı bir ders midir? kpss alan derslerine ait kitaplarımı almam gerekir? şimdiden teşekkürler

temelde aynı olmakla beraber, o gördüğün konuların suyunun suyu sorulmaktadır.

sorulara bak, kendin kararını ver.

www.osym.gov.tr
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (11.04.12 14:09:56)
İktisat, muhasebe, hukuk derslerinin kpss alan kitaplarıyla tekrarı eksikliklerin giderilmesi, bol soru çözümü vs ile denk gelebilir ancak. Yani bu dersleri görmüş olman sadece seni sorulardaki terimlere aşina yapar. Sınav odaklı çalışacak kaynaklar bulup tekrarlaman ve çıkmış sorulara bakman gerekir.

  • derttasahepsibunda  (11.04.12 14:38:34)
aslında sormak istediğim açıköğretim birinci sınıftaki derslere tekrar çalışsam konular aynı mıdır şeklindeydi.ama biraz fazla soru işareti koyunca konudan çıkmışım.

  • Wolfware  (11.04.12 18:29:25)