bi cihazın adını sorucam

kalem gibi bir şey böyle, ucundan ateş çıkıyor nesneleri eritmekte kullanılıyor. mesela camdan uğurböceği yapan amcalar kullanıyor falan. ya bir şey eritmem lazım ama çakmağı uzun süre yakınca eriyor, mum da aynı şekilde eriyor bütün parafini dökülüyor. bana dökülmeyen bir sey lazım.
evet nedir bu aletin adı?

(bkz: blow torch) ?

  • inheritance  (10.04.12 10:04:01)
cihazını adını bilmiyorum da onu bulamazsan şunu yapabilirsin, silikon tabancasının silikonlu kısmını çıkartıp eriteceğin şeyi tabancaya takıp erimesini bekleyebilirsin. silikon tabancasını dikiş-nakış elemanları satan yerlerde ve bazı nalburlarda bulabilirsin.

  • african rain  (10.04.12 10:06:29)
tam olarak şuymuş evet image.ec21.com
evde kullanabilir miyim ki acaba basıma bi is gelmesin :P kaç paradır ki bu?

@african, o olmaz ama ateşin temas etmesi gerekiyor eritebilmem için.
  • neira  (10.04.12 10:09:36)
şalümo diyolar sanırım ona
bu linktekiyle cam eritemezsin sanıyorum.

  • kediebesi  (10.04.12 10:11:44 ~ 10:12:27)
pürmüz tabancaymış adı ve 30 ile 400 tl arası değişiyormuş.

  • neira  (10.04.12 10:12:24)
pürmüz evet. aslen marangoz aletidir. eskiden kapı ve pencereler ahşap idi ve içindeki budakları yakmak için kullanılırdı. sonradan deen verme amacı ile kulllanılmaya başladı.

  • ground  (10.04.12 11:50:27)