bana yalanlar söylese yetinecektim ama bana yalan söyledi

herkese selam.

özdemir asaf'ın bu sözünden ne anlıyorsunuz? bende kesin bir sorun var o ayrı da yine de size düşündürdüklerini de bilmek isterim.

söylediği yalanlar yalan değil gerçektir. yalanlar söyleyeceğini sanmış ama yalan söylemiş yalan söyleyeceği hakkında. yalan diye kötü bir şeyden bahsetmiştir kadın , ama bu gerçekmiş.

:))
  • cirkingariban  (09.04.12 23:28:53)
bana tek bi yalan söyledi mesela 'seni seviyorum' gerisi gelmedi, başka yalanlarla desteklemediği için inandıramadı, acı çektirdi vs gibi şeyler

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (09.04.12 23:29:12)
neden hala ikna olamıyorum,anlam veremiyorum bilmiyorum. kendimi kınıyorum ve laflar hazırladım. :(

  • slalom  (09.04.12 23:34:57)
bu adam yalanlarla bozmuş kafayı öncelikle. bkz. lavinia (bkz vermeyi bilmiyorum çaktırmayın)

benim anladığım bu yalanlar istemiş hani basit küçük yalanlar, ama kadın bir tane sağlam yalan söylemiş. hayat memat meselesi gibi bir konuda diyelim. yine de şiirin tamamını okumak lazım bence anlamak için.
  • Demet  (09.04.12 23:46:10)
@demet tesekkur ederim. tam da inanmak istediğim buydu.

  • slalom  (09.04.12 23:48:35)
sürekli yalanlar söyleyen bir kişi olsaydı eğer sorun değildi. ama gerçekleri söyleyen bir kişiydi ve buna rağman bana 1 yalan söyledi. beni de bu yıktı.

demeye getiriyor.
  • sinematematikci  (09.04.12 23:49:07)
hayatında olup yalanlar söylese bile hayatında olmasıyla yetinecekti ama sadece bir yalan söyleyip gitti yani "sen benden daha iyisini hakediyrosun" vs gibi tek yalan öyleyken böyle işte

  • lunedor  (09.04.12 23:50:41)
ilk anladığın her zaman en doğrusudur :) şiir öyle üzerine düşünülecek, mantıkla açıklanacak bir şey değil.

  • Demet  (10.04.12 00:03:32)