ttnet hız problemi hakkında bambaşka bi sorum var

50 gb kotayı aşmadığım halde internet hızım sürünüyor. aradım müşteri hizmetlerini. arıza kaydı aldılar bilgisayar ve modem açık kalsın ki kontrol edebilelim dediler.

şimdi ben evden çıkacağım, torrenti açsam yavaş da olsa indirme yapsam sıkıntı olur mu? uzaktan hız testi mesti yapıyorlarsa hani yanlış sonuç çıkar diye soruyorum.

hiçbirşey olmaz.
onların yapacağı kontroller santralden apartman girişine kadar
ondan sonrasına karışmıyorlar
santral ile bina girişiniz arasında bir problem bulamadık, arıza kaydınızı kapatıyoruz diyorlar en fazla
apartman içi kablolarınızdan veya modeminizden kaynaklanıyor problem diyerek geçiştiriyorlar.
  • sli  (09.04.12 13:53:54)
şimdi olay şu aga,bunlar kabloları değiştiriyorlar şehirlerde.fiberoptik teknolojisine geçiyorlar ama net kabloları ya da senin kablolar eski bakır olduğu için bu sorun teşkil ediyor ve senin hızın düşüyor.aynı sorun bende de var.adamlar 3-4 kez geldi ana hat değişmesi lazım onu da telekom para bulunca yapıyor dediler.o yuzden eski bakır kabloyla fiber hızına ulaşman zor yani.

  • anti silence  (09.04.12 14:10:00)