Samsung Galaxy Gio

Sevgili teknolojisever gençlik,

Biliyorum ki ekşici olarak nerdeyse tümünüz ayfoncusunuz ama şu fakir genc araştırdı ve galaxy gio gayet hoşuna gitti.
Özellikle kullanan arkadaşlara sorayım:
1) Dahili hafıza 150 mb diyor, bu diğer yazılımlardan arta kalan mı toplam miktar mı?
2) Sizce 150 mb hiç oyun yüklemeyecek ve yalnızca işlemleri kolaylaştırmaya yönelik bişiler (pil seviyesiymiş, navigasyonmuş, ufak tefek uygulama vs) kuracak birine yetrli gelir mi?
3) hiç android tel kullanmamış biriyim, feysbukta falan bu alet donar mı sizce? makine yavaş mıdır? kasar mı çok fazla?
4) led flaşı yokmuş, gece hiç mi çekim yapamam? çok mu kötü çekiyor fotoları?
5) yaşadığınız ya da bildiğiniz bariz bir sıkıntı çıkaran bi özelliği var mı bu telin? uzak dur diyo musunuz yani?

Saygılar sundum efendim şimdiden.

1. hayır. toplam
2. yeter
3. hayır.
4. evet
5. telefonu bilmiyorum.
galaxy ace al
  • ben smyrna  (08.04.12 20:56:38 ~ 21:06:33)
evet ben de merak ediyorum. 4 yıldır asus p535 kullanıyorum artık bir değişiklik olsun android'in nimetlerinden faydalanayım diyorum. ama çok da para vermek istemiyorum. incelediğim kadarıyla memnun olmayan yok gibi, f/p olarak başarılı bulunuyor. benim fotoğraf ve videoyla işim olmaz o yüzden o handikaplarını eliyorum. geriye bir tek flash desteği olmaması kalıyor. o sorun çözülecek gibiyse benim için tamam gibi. hatta bugün satürn'de inceledim ufak boyutlu hoş bir cihaz.

soruların arasına ben de flash desteğini halledebilir miyiz'i ekliyorum?

bu arada galaxy ace denmiş ama arada 150 tl fark var. onu da araştırdım ama bence değmez. o kadar verildikten sonra biraz daha atılırsa galaxy w alınır ki bu kez durum hdd paradoksuna döner :)
  • slrs  (08.04.12 20:58:53 ~ 21:01:46)
1. toplam miktar.
2. evet.
3. facebook for android donmuyor, neden donsun ki?
4. hic yapamazsin, berbat cekiyor. gunduz cekimi fena degil.
5. benimkinin ekran karti (?) bozuldu kendi kendine. yaklasik 6 ay falan bu sekilde kullandim. 3b uygulamalarda goruntu bozuk geliyordu falan. 2 ay kadar once kendiliginden duzeldi.
  • meta  (08.04.12 21:03:31)
dahili hafıza 150 mb. biraz sıkıntılı. ben 500mb'nin çok fazla oyun yüklemeden 400ünü kullanıyorum.

genel olarak en fazla yer kaplayan applikasyonlar şu şekilde;

insagram: 17mb
whatsapp 14mb
shazam 12mb
fbook 9mb
fbook messenger 5mb
gmail 4mb
gmaps 4mb

evet uygulamalardan bazılar sd carda atılabiliyor ancak bazıları da atılamıyor. bunu da gözönünde bulundurmak lazım
  • aydin dogan in akp yandasi medyasi  (09.04.12 03:10:44)