Ses Dinlemenin Cezai Yaptırımı Hakkında Bir Soru

Merhabalar,

Hukuk ile uğraşan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Sorum aslında basit.

Birisinin ya da birilerinin onun haberi olmaksızın dijital bir ses kayıt aleti vasıtası ile sesini,konuşmalarını kaydetmek nasıl bir suça girer?
(sadece ses kaydetme olayından bahsediyorum)
(bunun sonucunda herhangi bir şantaj yok)
Bu suçun ortalama olarak cezası ne olabilir?

Sesini kaydettiğini iddaa ettiğimiz kişi ses kaydını tek hamlede silme imkanına da sahip sonuçta.Mahkemede bu ses kayıt olayının ispat edilmesi zor gözüküyor.

Birisine ses kaydettiği için dava açılması durumunda ispat kısmı tam olarak nasıl halledilebilir acaba?

hocam hukukçu değilim ama, misal güvenlik kameralarının sesli olanları mevcut; özellikle ufak yerlerde kullanılıyor.

senin hakkını gasp eden bir unsur oluşturmadıkça suç teşkil etmemesi gerek bu mantıkta.

[not:] dayanamadım sıktım ):
  • mestre  (07.04.12 04:12:22)
Suç olduğunu kesin olarak biliyorum ama kanununu maddesini ve diğer ayrıntıları bir hukukçuya sorsanız daha iyi.

  • 386 dx  (07.04.12 07:58:18)
soyadınızın aynı olmadığı birinin şahitliği dışında birşey yoktur sanırım. paylaşıma açık bir yerde sergilemediği sürece

  • neysene  (07.04.12 11:46:49)