[]

İş/işçi duyuruları hakkında

İş/işçi arama kategorisini durum (www.tbmm.gov.tr madde 23, H bendi) hakkında net bilgi edinene kadar geçici olarak kapatmıştık.

Bugün İşkur Eskişehir şube müdürü ile görüştüm; sitemizin işleyişini, içeriğini, yayınlanan ilanların ücretsiz olduğunu anlattım. "Kâr amacı olmasa bile" istihdam bürosu açmadan, bu büro için gerekli izni almadan ve istihdam bürosu açtıktan sonra 24.645 tl teminat ve yıllık 1.850 tl izin masrafı ödemeden iş/işçi aramanın yasak olduğunu söylediler. Birçok web sitesinde iş ilanı yayınlandığını söyleyip "hepsinin izni var mı?" diye sorduğumda, izin belgesi olmayan siteleri gördükleri zaman yasal işlem başlattıklarını ve durumla hukuk birimlerinin ilgilendiğini söylediler.

Bu durumda, takdir edersiniz ki 25 bin küsür lira ödememiz mümkün değil. Konu hakkındaki "geçici" hükmünü kaldırdık, bütün iş, eleman, stajyer ya da staj yeri içerikli ilanları yasak listesine eklemek zorundayız.

 
ohannes staj yerleri bile mi?


  • fenasi kerim  (03.08.12 22:44:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.