Buzdolabı modifiyesi?

slm nbr?

amerikan mutfak denen yapıda bir salonum var, geceleri flim izlerken,çalışırken felan buzdolabının sesi beni çok rahatsız ediyor.

Buzdolabının bir sorunu yok, ben sese çok duyarlıyım, şöyle birşey mümkün müdür?

Buzdolabının ses çıkaran mekanik aksamını,duvarın arkasındaki balkona koysak,içeride sadece pasif sessiz kısım kalsa,yani motorunu 50cm uzağa alsak?

performansını etkilermi acaba borularının uzaması

  • mmt  (06.04.12 09:42:56)
arka kısmı duvara bitişik veya çok yakınsa ondan da oluyor olabilir. biraz öne al önce sorun çözülür belki?

  • in vino veritas  (06.04.12 09:56:08)
buzdolabinin sesi genelde kompresör kaynakli olur oda genelde dolabın ayağındaki dengesizlikten meydana gelir buz dolabının ayaklarında cıvatali ayarlar var onlarla oynayarak dengeye almayı deneyebilirsin....

  • mehmet lutfi  (06.04.12 10:38:29)
@mehmet lutfi doğru söylemiş
o kadar modifiye ile uğraşmak yerine istersen söküp kompresörün bağlı olduğu yerlere lastik contalarda konulabilir. dışarı çıkartmayla uğraşmak abes olur.
illa çıkartacaksan uzattığın boruların yalıtımını iyi yaparsan sorun olmaz ama gerçekten gereksiz bir iş olur
  • kisa  (06.04.12 21:41:05)