evlilik aşkı öldürür mü? evet ise neden hayır ise neden?

soru başlıkta.

  • pomolilik  (05.04.12 21:38:19)
öldürür.

  • luckystrike  (05.04.12 21:56:33)
evlilik değil insanoğlu.

  • clones  (05.04.12 21:58:01)
arkadaşım tabiki öldürür. bir gün evde dolaşırsın tuvaletten sesler gelir. sevdiğin gözünde büyüttüğün kıyamadığın biricik insan tuvalette çatır çatır gürültülü bir biçimde sıçar afedersin. hayat çok anlamsız o yüzden.

  • cemlemikonusuyorsun  (05.04.12 22:07:49)
öldürmez çünkü zaten yoktu. öldürmeyen de süründürür. yani evililik süründürür.

neyi süründürür?
seni.

sen kimsin?
sevensin.

o kim?
sevilen.

süründürünce ne oldu?
sevgi aşındı. aşına aşına biter.

sonra sırada ne var? akıl var.

peki sonra?
et, kemik. mezar.

ruh var mı? bilmiyoruz.

ne diyom lan ben?
  • ermanen  (05.04.12 22:09:52)
cevaplayanlarin kaci evli gercekten merak ediyorum :)

bu soru suna benziyor:
- bicak insan oldurur mu?
- hayir; insan, insani oldurur. bicak aractir, kendiliginden kimseyi oldurmez.

edit: hemen hemen 5 yillik evliyim :)
  • Jaaaccckk  (05.04.12 22:22:20 ~ 22:23:37)
aşk geçici bir şeydir. bu geçiciliğin yükselme ve doruk anlarında evlilik yaşanmış ve ilerki zamanlarda (çöküş zamanı) ayrılık düşünülmeye başlanmışsa bunun evlilik ile ilgisi yoktur. sadece o ana denk gelmiş olur. yani evlenme olmasa idi yine o zaman sonra o aşk ölmüş olacaktı. işin özü; aşk geçici bir duygu yükselişidir. bir kişiye olan sevginin en üst boyutta etkileşimi.. bu etkileşim uzun süreli olmayacaktır. doğası(doğamız) budur çünkü.

ama aşk öldü, hani o pembe duygular yokoldu diyerek te evliliği bitirmek yanlış bir şey. evliliğin temeli sevgi üzerine kurulmalı. aşk ise sevginin en üst boyutudur ve bir süreliğine var olabilen kutsal bir şeydir. o geçip gittiğinde ortada kalan sevgiyle bir şeyler yapabilmek esas olandır.. he yapılamıyor ise, siz pişmemişsiniz, olmamışsınız.. hazır değilsinizdir.
  • daglien  (06.04.12 01:28:20)