çikolatalar, püskevitler....

Selam Nutellacılar,

Bildiğiniz üzere piyasadaki neredeyse tüm çikolata-bisküvi tarzı ürünler katkı maddeli. Ancak yine de bir sorayım dedim (bkz: umut fakirin ekmeği)

Katkı maddesi kullanılmadan üretilmiş çikolata, bisküvi tarzı yiyecekler var mı bildiğiniz?

katkı maddesi olmayanların raf ömrünün kısa olacağını, bu da büyük üreticilerin işine gelecek bir durum olmadığından böyle bir ürün bulunmadığını düşünüyorum. yamuluyorsam düzeltin

  • shirou  (05.04.12 17:05:14)
shirou +1.

yani ortada bir gıda var, poşetin içinde 1 sene duruyor imkan var mı?

hepsinde katkı maddesi var sorun ne kadar var... bana kalsa, katkı maddesi olsa da olmasa da çok çok zararlı bu şekerler falanlar filanlar.
  • truvaiti  (05.04.12 17:35:23)
hocam güvenilir pastanelerde olabilir. onun dışında bu belediyenin sattığı yerler var... onlarda da yazıyor katki yok diye. ama en güvenilir evde yapmak.
ya mesela katkı yok, koruyucu yok diyor ama kullandıkları şekerler nasıl acep? di mi?
bir de tadelle madelle hepsinde var koruyucu madde. çünkü türk gıda kodeksine göre olmak zorunda bu koruyucu zımbırtı maalesef. yoksa bunu paketleyip satamazsın. yani ambalajlı ürünlerin hepisinde ne yazık ki oluyor bu. o yüzden böyle güvenilir yerler bulup, köylülerden falan temin etmek lazım birçok şeyi.:)
  • benaslindayohum  (05.04.12 17:40:17 ~ 17:41:35)
butik çikolata yapan dükkanlarda belki olmayabilir ama onlar da pahalı beaa

  • everyone looks so good from here  (05.04.12 18:01:57)
Sanırım sarellenin ürünleri diğerlerine nazaran daha doğal, sağlıklı.

  • immortal  (05.04.12 18:18:03)
bunun için özel dükkanlar var. özel çikolata dükkanları yani. tamamen doğal kakoalardan, yapay katkı maddeleri olmadan kendi imalathanesinde çikolata yapıyorlar. benim bulunduğum yerde var. Türkiye'de var mı bilmiyorum.

  • ermanen  (05.04.12 19:26:22)