Yıllık izin?

arkadaşlar, 30 nisan'dan başlayarak 2 hafta boyunca yıllık izin kullanmak istiyorum.

30 nisan pazartesi iken, 1 mayıs salı ve resmi tatil biliyorsunuz. 30 nisan pazartesi - 4 mayıs cuma tarihleri arasında kesintisiz izin alırsam, yıllık izin hakkımda kaç gün gitmiş olur?

şundan soruyorum, nşa 6 gün gidiyor diye biliyorum haftalık kullandığımdan, acaba bu şekilde 4 güne düşer mi kesintili kullandığımdan dolayı? inşallah düşüyordur, müjdeli haberlerinizi bekliyorum. :)

insan kaynakları bilir bu sorunun cevabını, zira şirket bazında değişiyor uygulama.

eski çalıştığım şirkette önceleri cuma günü izin almak 2 sayılıyordu, sonra değiştirip bütün hafta alınırsa 6 gün olur şeklinde uyguladılar. şimdi cumartesiyi işin içinden çıkarıp sadece hafta içi izin günlerini sayıyorlar.

normal şartlar altında 4 gün düşmesi gerekir.
  • cakabo  (04.04.12 11:37:24)
hacım şimdi devlet memuruysan haftasonlaru ve resmi tatiller iznine eklenmez.

yok 4857 sayılı yasaya göre çalışıyorsan resmi tatiller ve haftasonları izne dahil edilmez.

mesela devlet mumuruysa ve 30 nisanda iznini başlatırsan 14/05/2012 de iş başı yaparsın.

yok işçi isen ve haftasonu tatillerinin cumartesi pazar olduğunu varsayarsak 19/05/2012 iş başı tarihin olur.
  • hizari  (04.04.12 12:33:21)