takip ettiğiniz dergiler

neler? neden?
özellikle sinema, müzik, edebiyat, teknoloji-pc-oyun gibi alanlarda soruyorum.

tikleri sabah atarım artık.

LOG

  • hjarteblod  (03.04.12 23:30:52)
altyazı

  • hope ender  (03.04.12 23:32:28)
empire(çıkacak filmler için iyi bir öninceleme yapıyorlar, ayrıca bazen çok iyi filmleri tespit edebiliyorsun, tyrannosaur'u bu şekilde keşfetmiştim.)
sinema(buna sadece göz atıyorum, atilla dorsay'dan da tiksinirim.)
altyazı(bazen iyi film eleştirileri oluyor)
q, mojo(bu ikisini röportajlar için okuyorum. albüm incelemeleri ve verdikleri puanlar çok başarısız oluyor genelde. bir de yeniden basılmış albümlerin olduğu bir yer var onu takip edebiliyorum.)
rolling stone(çok cacık ama yine de iyi röportajlar çıkabiliyor.)
kitap-lık(bu artık çok kötü oldu takip etmesen de olur ama bazen iyi dosya yapıyorlar),
varlık(güncel sayılarını değil eski ciltlerini okuyorum.)
notos öykü.(iyi dosyalar yapıyorlar)

bunların dışında birikim, the economist, newsweek,time, ntv tarih, toplumsal tarih okuyorum. hiçbirine para vermiyorum, kütüphanede okuyorum.
  • sanal hayvan  (03.04.12 23:41:09 ~ 23:46:26)
bbc knowledge - bbc focus

  • truvaiti  (03.04.12 23:42:33 ~ 23:53:08)
Düzenli sayılarını aldığım dergiler,

- NTV Tarih (Bazen fazla dengeci olduklarını düşünsem de, beğeniyorum. Son zamanlarda çok fazla cnbc-e dizilerine adapte olmuş şekilde gidiyorlar gibi de bir havaları yok değil.)
- Milliyet Sanat (Şu ara en sevdiğim, zevkle okuduğum dergi. İçeriği her alana yer vermesiyle doyurucu geliyor.)
- Bütün Dünya (Destek olmak için)
- Notos (Doyurucu bir içeriği var edebiyat alanında. Dosyaları da iyi.)
- Tempo Travel
- Memlekent (Gezi dergisi arayışlarım bu ikisiyle son buldu. Memlekent bir tık önde, Tempo Travel'a bayılmıyor ama seviyorum. Travel&Leisure fazla lüks geldiğinden almıyorum. Gezenti iyiydi ama kapandı.)

Bazen Altyazı, bazen Sinema alıyorum. İlgimi çeken konular olursa National Geographic ve Atlas da aldığım oluyor. Penguen ve Uykusuz haftalık ama düzenli takip ediyorum.
  • bi mekan  (04.04.12 00:10:39)
the walking dead çizgi romanını takip ediyorum online. sayılmaz belki ama.

  • unalub  (04.04.12 00:37:11)
milliyet sanat, four four two, esquire, cnbc-e business, aktuel, bilim ve teknik bunlar iyi dergiler epey sey ogreniyorum.

tempo ise berbat bir dergi. ben de ekleri yuzunden aldim birkac kez. sacmalik.
  • brainstorming  (04.04.12 00:58:20)