ayak bileği ödemi

selamlar öncelikle size derdimden bahsediyim yazın ağustos ayında stajda ayağımı burktum biraz ciddi bi şekilde ve 1-2 gün geç kalınmış halde doktora gittim şantiye koşullarından dolayı da burkuk halde biraz fazla zorladım.neyse işte 3 hafta alçıda kaldı ayağım sonra çıktı ama o günden beri sağlığıma kavuşamadım.

geçen gün gittiğim ortopedist ve fizik tedavici bana mr çektirmemi söyledi ki çektirip sonuçları gösterdiğimde ödem olduğunu daha sonra internetten baktığım ayak burkulmasına iyi gelen hareketleri yapmamam gerektiğini filan söylediler buz tedavisi filan da cabası

sizlere sorum bu sol ayak bilek bölgesindeki ödemi nasıl geçirebilirim koşamıyorum kilo almaya başladım psikolojimi de etkiliyo bu durum haliyle neler yapmam gerekir

fizyoterapi

  • avonkatalogu  (03.04.12 22:07:54)
güzel söylüyosun da bende sordum işte fizik tedaviye girmek istiyorum diye önce ödemin atılması orasının böyle eski formuna kavuştuktan sonra fiziktedavi tarzı şeylere girilir şeklinde beyanları oldu o yüzden benim ilk amacım ödem indirmek

  • the game  (03.04.12 22:46:44)
aynı durum benimde başımda üstad.
bende gectigimiz temmuzda burktum, 2 gün gecikip gittim 10 gün alçıda kaldı (keske daha cok kalsaydı) uzunca bir süre ödem kaldı orada ve gectigimiz ay yeniden burkuldu aynı ayak, mr cektirdim, kemikte birsey yok baglar zedelenmis dediler. Gene cokca ödem yaptı, ancak bu sefer fizyoterapi önerdiler ki ödem hala vardı.
bu hafta ikinci haftam o ayaktaki ağırlık, bariz azaldı, bilekten gelen katır kutur sesler devam gerci. yani diyecegim sen fizik tedaviye başla. ödem icin o bölgeye akım vererek dolasımı hızlandırıyorlar, bir de cold bag diye birsey koyuyorlar üzerine, ama öyle böyle cold degil, cok ta faydalı oluyor. vakit kaybetmeden ftr üstad
  • primetime  (03.04.12 23:33:46)