plazma - lc - led televizyon

plazma, lcd ve led in farkları nelerdir?
ne bunlar?
hangisi daha iyi?
hangi markadan almak lazım?

Lcd ve ledin görüntü tekniği aynı, sadece arka aydinlatma farkı far, lcd görüntü ne olursa olsun arkadan ekranın heryerini aydınlatır,led görüntüye bağlı olarak aydınlatır, siyah tam siyahtir . Daha parlak keskin görüntü elde edilebilir.

Plazma daha eski bir teknik ama plazmanin şöyle bi ayrıcalığı var, led ve lcdde tepkime süresi/hızı var mesela futbolcu topa vururken hızlı bir şekilde ayağı net gozukmez , hızlı hareket eden nesneler net olmaz, plazmadada bu yok .

Ama ben led derim , çünkü daha bi özel geliyor bana ,ekrana baktığimda büyülüyor :D ve su cok önemli led ve lcd farkında, mesela simsiyah bir resim açtınız ikisinde de , lcd odayı aydınlatır, led aydinlatmaz sadece bunun için led alınır.

Acil değilse biraz daha beklemenizi öneririm. Çünku ces 2012de tanıtılan tvler satışa çıkmaya baslicaklar yakında, bugun satılan tvlerde ucuzlicak ayrıca .
  • utkucbkc  (03.04.12 19:16:32)
led tvler tahminen ne kadar fiyatı düşer.bide led tvlerin ekranı çok küçük hiç 82den yukarısını göremedim.şöle bi 106 ekranı çıksada alsak

  • Sourlimes  (04.04.12 16:17:01)
@sourlimes , 82cmden yukarısı mı ? yanlışın var(hepsiburada'dan kontrol ettim şimdi).

bugün bile çok düşük aslında fiyatlar, daha da düşücektir ama oran bilemem, akıllı olmayan tvler nerdeyse daha üretilmicek bu nedenle stoktakiler kampanyalarla elden çıkarılıcak. OLED geliyor birde o geldikten sonrada ledlerin fiyatları düşecek bu nedenle.

Bu arada 152cm hepsiburada www.hepsiburada.com
  • utkucbkc  (04.04.12 20:08:40)
hocam sende çok aramış olmalısın bunu ama bu fiyata adam keserler memlekette,alamam bu fiyata

  • Sourlimes  (05.04.12 00:32:09)