Google'ın kirletilmesine uyuzu oluyorum !!

Forklift firmaları ile ilgili bilgi toplamak istiyorum diyelim. Adamın markasını yazıyorum diyelim ''XOXOX Forflift/Forklifts''

5-6 sayfa ''forklift kiralama, forlift bilmem zartı, ikinci el forklift, forklift yedek servisi''..

ANANIN FORKLİFTİ!!! (çok özür dilerim arkadaşlar) Aradığım adam 3. sayfada!!

hepsini tek tek arayıp küfür edesim geliyor. yok mu bunun bir yolu yöntemi? ben mecbur muyum bu adamların bir şekilde SEO çakallıklarını çekmeye?

belki arayacağın firmanın ismini tırnak içinde aratırsan ayrı ayrı yazılmış arama kelimelerini eleyebilirsin. tek kelimeli firma isimlari içinse, "üzgünüm dostum"dan başka diyebilecek lafım yok sanırım...

  • loveinaflipbook  (03.04.12 16:57:47)
google chrome kullanıyosanız x firmasının arama sonuçlarını engelleyebiliyosunuz sanırım gmail hesabınızın olması gerekiyordu.

  • altini ser incisi ker  (03.04.12 17:11:09)
@altini ser incisi ker

nasıl yapıyoruz onu? var gmail hesabım.
  • rastgelebiri  (03.04.12 17:12:24)
google chrome da arama yap, gıcık olduğun siteyi seç sonra geri de hemen o sitenin altında xxx sitesinin arama sonuçlarını engelle der oraya tıklayınca engeller:)

şöyle de mesaj çıkar

tahtakalem.net sitesinden gelen sonuçlarını size bir daha göstermeyeceğiz. Engellenen siteleri yönet Geri al
  • altini ser incisi ker  (03.04.12 17:17:37)
buna çöp içerik deniyor ve google ın reklam stratejileri iyi değil ganal olarak gelir amaçlı (doğal)
tr deki arama algoritması çöp içerikler için de hiç güzl değil
ingiltere içinde durum tam tersi mesela çok sağlam çalışıyormuş algoritmayla ilgili google ın sorunu yanı kirletenlerin hiç suçu yok :D
  • mmt  (03.04.12 18:41:43)