Ağız kokusu?

Arkadaşlar bıktım artık ya napcağımı bilmiyorum.Neyden kaynaklanıyor bu Allah'ın belası koku anlamıyorum.Önce dişlerden herhalde deyip yaklaşık 10 diş hekimine gidip gösterdim hepsi de hayır diş kaynaklı değil dedi çürük dişlere dolgu yapıldı.Kbb uzmanına yönlendirdiler zaten boğazımda ara sıra yumru gibi bir şey var onu söyledim ilaç verdiler ama bir işe yaramadı.Bademcikde sorun var mı diye sordum yok gayet iyi bademcikleriniz dediler.Midemde de sorunum yok.Nerden ozaman ya ağzımda sürekli acı bir tat var özellikle arka dişlerime doğru daha fazla bu acı tat.Sanki böyle ağzıma arada sızıntı oluyor.Ya derdime çare olamadı hiçkimse valla çok kötü durumdayım.Nasıl iğrenç bir koku..Böyle sorunu olan var mı ne yapmalıyım lütfen ya sürekli sakız çiğniyorum o bile işe yaramıyor yine de koku geliyor.

belki olmasada size öyle geliyordur,her insanin agzi kokar ama siz oldugundan daha fazla algilayip bunu sorun yapiyor olabilir misiniz?

  • serabetan  (03.04.12 15:19:59)
Hayır malesef çok eminim hatta ailemdekiler bile söylüyor ağzın çok pis kokuyor diye.Biriyle konuşurken yüzünü buruşturuyor anlıyorum.Zaten anlaşılmayacak gibi değil.

  • lifeislife5  (03.04.12 15:22:50)
sinüzitle ilgili film çektirdin mi? kbb ye gittim demişsin ama o akıntı geniz akıntısı olabilir, oradaki enfeksiyonlar da kötü koku yapabilir.

  • kediebesi  (03.04.12 15:25:47)
bademcik taşı olabilir

  • bolungarvik  (03.04.12 15:27:18)
"Nerden ozaman ya ağzımda sürekli acı bir tat var özellikle arka dişlerime doğru daha fazla bu acı tat"

reflü gibi...

boy kilo? göbek?
  • truvaiti  (03.04.12 15:34:41)
Geniz akıntısı var bunu söyledim ilaç verdi kullanırsan geçer koku dedi ama geçmedi.Tekrardan randevu aldım başka kbb uzmanından sünizit filmi çekin derim.
Bademciklerimde hiçbir sorun yokmuş.

  • lifeislife5  (03.04.12 15:35:56)
agiz gargaralari kullaniyor musunuz?

dilinizi de fircaliyormusunuz?

bunlar en azindan azaltir.

ayrica su icilmesi lazim gerekli olarak günde belli bir miktar.onun azligindada cikiyor böyle seyler.
  • serabetan  (03.04.12 15:37:16 ~ 15:37:57)
yok canım bademcikte sorun olsa kbb uzmanı gördüğü gibi anlardı diye umuyoruz.

akıntı da o kadar koku yapmamalı.
  • truvaiti  (03.04.12 15:37:17)
1.78 66 kilo.Mideyle ilgili bir sorun yaşamadım hiç ama yine de böyle bir şey olabilir mi?
Sadece boğazımda yumru gibi bir şey var yutkunurken zorlanıyorum.

  • lifeislife5  (03.04.12 15:39:17)
Listerine kullanıyorum.Dilimi fırçalamaya daha yeni başladım.Ama su doğru düzgün içmiyorum diyebilirim.

  • lifeislife5  (03.04.12 15:40:49)
evvvet, yumru dediniz ve:

www.amerikanhastanesi.org

Sıklıkla Zenker Divertikülü olarak adlandırılan Hipofarengeal yada faringo-özofageal divertikül yutak borusu başlangıcının arka tarafta zayıflamış kas tabakaları içine doğru fıtıklaşmasıdır..

Lokalizasyonu:
Zenker’s Divertikülü yutak borusu başlangıcının hemen altında oluşur.

İnsidansı:
Erkeklerde kadınlara oranla 2 kez sık bulunur. Nadiren 40 yaşından genç insanlarda görülür, genellikle boynun sol kısmında yerleşir. Kansere dönüşme riski ise çok düşüktür (%0,3)

Belirtileri:
Hastaların oldukça tipik şikayetleri vardır; yutma zorluğu, sindirilmemiş besinlerin geri gelmesi, ağızda kötü koku, ses kısıklığı, boğazda hırıltılı ses, bu hastalığın bulguları arasındadır.
  • truvaiti  (03.04.12 15:41:28 ~ 15:42:13)
eğer dişindeki dolgudan falan değilse kesin sinüzittendir.

bende sinüzit vardı hasta oldum iyice coştu sinüzitim , balgam falan genz akıntısı aldı başını gitti ağzımda acaip pis bir tat koku vardı artık kafamı koparttıp atcam o derece ama okul tatildi dışarı çıkmıyordum sorun olmadı.

ben hastalığı ilaç ile değil bol su içerek geçirdim.
seninde sorun aynı ise düzenli bol su iç elinin altında sürekli bardakta su olsun yavaş yavaş iç bitince hemen doldur üşenme sürekli su iç vücuttaki mikrobu atar sonra koku gider bence.
  • natalz  (03.04.12 15:42:03)
www.saglikbilimi.com

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Sindirilmemiş gıdalar, özellikle hasta arka üstü pozisyonda olduğunda, ağız içine regürjite olur, ve hasta yemekten sonra keseyi boşaltmak için boyuna elle masaj yapar. Boyundaki şişlik, yemekten sonra çalkantı gürültüsü, kötü kokan nefes ve ağızda ekşi metalik tat mutad semptomlardır. <<<<<<<<<<<<<<<<<
  • truvaiti  (03.04.12 15:43:31)
"Midemde de sorunum yok.Nerden ozaman ya ağzımda sürekli acı bir tat var özellikle arka dişlerime doğru daha fazla bu acı tat"

"zaten boğazımda ara sıra yumru gibi bir şey var"

<<<<<<<<< adam zaten 1 milyar diş hekimine gitmiş >>>>>>>>>>

sinüzit de değil gibi. sinüzit olsa, bu kadar koku yapana kadar deli gibi ağrırdı başı. hadi ağrı olur olmaz da, ağzına acı su geliyormuş, metalik tat varmı, yumru varmış.

besbelli ki sindirim sistemi kaynaklı bir sıkıntı var.

zenker divertikülü diyorum evet.

en.wikipedia.org
  • truvaiti  (03.04.12 15:47:03 ~ 15:48:36)
@truvaiti..Çok sağol ya ilgilendiğin için.Bir soracağım bunu doktora olabilir bu dediğin şey.Boğazımda hakkaten şişlik oluştu,sürekli ekşi tat var ağzımda.Ses kısıklığı,boğazda hırıltı yok ama soracam doktora.

  • lifeislife5  (03.04.12 15:50:18)
bence şunu yapın, iyiden kötüye:

1. göğüs cerrahisi. meme değil, göğüs cerrahisi. akciğer kafesinin cerrahı.

bu olmazsa:

2. kbb uzmanı

bu olmazsa:

3. genel cerrah

bu olmazsa:

4. dahiliye uzmanı

gidin ve deyin:

"hocam ben sordum soruşturdum zenker divertikül'ü diye şey okudum, bana da uyuyor, sinüzit yok dişler süper o süper bu süper ama ağzım kokuyor, bu zenker'e baktırsak"

deyin ve baktırın.
  • truvaiti  (03.04.12 15:50:43)
ses kısıklığı hırıltı olmak zorunda değil de sonuçta bu işin mantığı belli:

1. senin sorunun alttan. sindirim sisteminden.

2. acı tat vs vs vs hepsi doğruluyor bunu.

3. normalde midende hapsolması gereken o ASİT yukarıya çıktıkça ne bulsa perişan ediyor. kimisinde sık akciger enfeksiyonları olur kimisinde diş çürükleri kimisinde ses bozukluğu.

her neyse ama yazdıklarınızdan sorunun sindirim sistemi kaynaklı olduğunu

bas bas bas bas bas bagırıyorsunuz. ya reflüdür, ya divertikülüt ya da her neyse. ha tabi minicik de olsa açık kapı bırakalım ama sinüzit falan çok alakasız bence.

geçmiş olsun.
  • truvaiti  (03.04.12 15:53:13)
Şuan için en erken pazartesine randevu alabildim kbb uzmanına o hastalığı sorcam kesin bakalım ne diycek.Allah'ım ya inşallah kurtulurum ne berbat bir durum.İnşallah bir çaresi vardır artık yani uğraşmasam neyse kaç kez gittim ya.

  • lifeislife5  (03.04.12 15:54:02)
Ya bak bir de ben çok iyi şekilde dişlerimi fırçalarım,diş ipi kullanırım gargara kullanırım.Ama sürekli dişlerimde çürüme oluyor.Ne yaparsam yapayım engelleyemiyorum.Lan bundan mı yoksa ya.Çok teşekkür ederim vallahi hiç bilmiyordum böyle bir şeyi.Bakalım param olsa hemen şimdi özele giderdim ama mecbur pazartesiyi beklicem.

  • lifeislife5  (03.04.12 15:56:27)
yok yok, bu olay boyunda ama sistem sindirim sistemi.

hatta kbb'yi dördüncü sıraya alalım.

1. göğüs cerrahı
2. genel cerrah
3. dahiliye
4. kbb

siz kbb'yi arkaya alın. nerdesiniz? şehir?

tıp fakültesi olsa en kralı o olur.
  • truvaiti  (03.04.12 15:57:18)
İstanbuldayım arkadaşım nerden alabilirim çapadan alabilir miyim hemen verirler mi?

  • lifeislife5  (03.04.12 15:59:47)
ne zaman verirler nasıl verirler hiç fikrim yok ama madem İstanbul'dasınız,

İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi'ne gidin,

Göğüs Cerrahisi veya Genel Cerrahiden veya Dahiliye'den randevu alın.

tabi yine yine söyliyim, burada yapılan, sizin yazdıklarınız ve benim de zihin jimnastiğim.

ama çok da alakasız olmadığına da EMİNİM. Siz gidin muayenenizi olun bakalım ne çıkacak, geçmiş olsun.

----- yaş kaç? -----
  • truvaiti  (03.04.12 16:03:47 ~ 16:04:33)
İlaçla çözüme ulaşılmaz direkt cerrahi müdahale diyor ya.İnşallah bu değildir :(

  • lifeislife5  (03.04.12 16:04:53)
Yaş 22 bakayım çapadan randevu almaya çalışcam.

  • lifeislife5  (03.04.12 16:05:49)
yaşınızın 22 olması "acaba" dedirtiyor, çünkü yaş çok genç ama illa da olamaz diye de bir şey yok. zaten siz şu an zenker divertikülünü anlatıyor gibisiniz. neyse bunu muayene ettirmeniz şart. bakalım neler olacak.

-----

bu arada "midemde sorun yok"

sözünün kaynağı nedir?

bir doktor muayene etti mi yoksa sizin şikayetinizin olmaması mı ?
  • truvaiti  (03.04.12 16:09:44)
Doktor muayene etmedi benim hiç midemden sorunum olmadı şuana kadar ne bir ağrı ne başka bir şey.Tek ağrı bu boğazımda olan şey.

  • lifeislife5  (03.04.12 16:12:22)
yani gayet de nokta atışı tarif ediyorsunuz.

gastrit veya reflüde de ağrı şart değil ama siz çok nokta atışı tarif ediyorsunuz. bakalım, alın randevuyu neler olacak.
  • truvaiti  (03.04.12 16:13:58)
muayeneden sonra bana da ulaşın buradan. ben de merak ettim. görüşürüz.

  • truvaiti  (03.04.12 16:17:02)
Tabi yazarım buraya hiç merak etme çapadan şimdi randevu aldım cuma gününe genel cerrahi.Çok sağol yardımın için.

  • lifeislife5  (03.04.12 16:22:07)
rica ederim, geçmiş olsun. buraya yazma özel mesaj at.

dediğim gibi, asittir, yumrudur ağrıdır ısrarla belirt. hadi geçmiş olsun görüşürüz.
  • truvaiti  (03.04.12 16:39:26)
Çok sağolun.Bu arada doktor musunuz?
O kadar araştırdım boğazımla ilgili ne olabilir diye böyle bir hastalığı hiç duymadım,görmedim.

  • lifeislife5  (03.04.12 17:44:00)
doktorum.

çok sık bir hastalık değil tabi ama çok çok ender bir hastalık da değildir.
  • truvaiti  (03.04.12 18:46:45)
bu durumla ilgili gelişmeler nelerdir?

  • modoniyon  (05.03.13 12:32:32)
Benzer sorun bende de var resmen aynisi hatta.sonuc ne oldu çok merak ediyorum beni de haberdar edersen çok sevinirim

  • Esra Tuğçe  (03.02.21 21:40:54)