tekirdağ

tekirdağ'a gidiyorum;5 gün için.

ne yapayım?

gezmeden, görmeden, yemeden gelme! dediğiniz neler var?

Köfte yersen merkezde Özcanlar'da ye, onun dışında Şarköy, Mürefte, Uçmakdere tarafına gidebilirsin.

  • sic_co  (03.04.12 14:16:19)
okadar abartılacak yer değil. ancak bi sabah, hava güzelse rüya restaurant ta açık büfe kahvaltı yapabilirsin. şurası : tr-tr.facebook.com

ardından bi öğle yemeği meşhur ali mi neydi köftecisinde köfte yersin..

akşam yemeği de herhangi bi salaş restaurant ta rakı balık yaparsın..

yemek aralarında ne yapabilirsin pek bi fikrim yok.

akşam yemeğinden sonra, aracın varsa çorluya geçersin. 1-2 güzel bar var.. ve bitti tüm tekirdağ.

güle güle

edit:sic_co haklı özcanlar daha iyi
  • miucee  (03.04.12 14:17:03 ~ 14:19:04)
tekirdağ da bir numara yok hocam. gezilecek görülecek yer yok. istanbul un ilçesi gibi

  • gereklimi  (03.04.12 14:52:45)
tekirdağ'da;
etnoğrafya müzesi (şuan tadilatta sanırım)
rakoczi müzesi
namık kemal evi
müze olarak gezilebilir.
şarköy, uçmakdere, hoşköy sahil kıyısından gezilip görülebilir.

köfteyi çarşı içinde yapı kredi'nin sağ çaprazında yer alan "apti özcan"da ye, özcanlar tam fabrikasyondur. köfteci ali falan aman diyim, arenaya çıktıydı zamanında,yerli halk asla tercih etmez.
tekbaş'tan peynir helvası alın, yiyin, hatta dondurmalı şahane olur.
prestij pizza çarşı içindedir, 21senelik işletme, pizzası güzeldir.
rüstem paşa camii var, bedesten var güzel yerler.
rakoçi müzesi civarı eski sokaklar var, eski rum evleri falan.
sahilde limanda çay için gün batımında.
hoşköy'den şarap alın, şarap için.
kumbağ'da balıkçılarda rakı balık yapın.
akşamüstü elde çekirdek sahilde yürüyün.

tekirdağ'da gezilcek görülecek yer vardır ama kimileri gibi nereye gideceğini bilmezseniz anca istanbulun ilçesi dersiniz.
evet büyük bir şehir değildir, ama pekala 5gün içinde yapılacak bişiler bulabilirsiniz.
  • icemanr  (03.04.12 17:49:13)