seçenek sorusu - yaşam riski/para

merhabalar,

10 adet kablo var ve bunlardan birini kesmeniz isteniyor. bu on kablodan biri, kesildiği zaman sizi öldürecek. kalan 9 kabloyu kestiğinizde ise bir şey olmayacak. hiçbir mantıksal çıkarım yapamıyorsunuz. tamamen şans. bu iş için kaç parayı kabul edersiniz?

yani yüzde 10 ihtimalle öleceksiniz, yüzde 90 bir şey olmayacak ve karşılğığında size 300.000 lira verilecek. kabul eder misiniz?
ya da 1.000.000 verilse?
ya da kaç para işte?

teşekkürler...

etmem.

  • nnick  (02.04.12 01:42:08)
o para verilcekse insanlarin cogu kabul ederler.cogumuz bundan daha düsük degerler icin hayatimizi tehlikeye atiyoruz cünkü.

  • serabetan  (02.04.12 01:43:53)
hayat sigortasi gibi bir sey yok mu? yani aileme, esime falan bir miktar tazminat verilecek mi mesela? kredi borcum var onu da oderlerse, gerci onun icin banka hayat sigortasi yapmisti. :)

hayat sigortasi varsa, evet. yoksa 1 milyon tl ye falan yaparim dusunmem. altindaki tekliflere de acigim tabii bu arada.
  • emfuzi  (02.04.12 01:58:25)
daha cümlesini bitirmeden alırım kerpeteni cart diye keserim.

  • thracian  (02.04.12 02:03:37)
işin içinde acun varsa kabul etmem.

  • irrasyonel kedi  (02.04.12 02:27:01)
en az 5 milyon dolara kabul ederim.
sonuçta türkiye'de trafiğe çıktığımda da buna yakın bir risk alıyorum zaten her gün bir sürü magandanın arasında.

edit: 3-4 milyon dolar da bi düşündürür.
  • kayranin kedisi  (02.04.12 03:11:08 ~ 03:11:58)
hiçbir durumda kabul etmem. kabul ederim diyenler de sayı saymayı bilmiyor.

  • 386 dx  (02.04.12 04:54:49)
böyle bir şeyin piyasasını yapsan ve fiyatları serbest piyasaya bıraksan asgari ücrete kadar düşersin. çok ciddiyim. hatta üstelesen sigortasız gündelik iş olarak bile bu işi sürekli yapacak kişiler bulabilirsin.

  • kennym  (02.04.12 08:32:12)
asla kabul etmem

  • mahnita  (02.04.12 09:12:59)
Nasıl bir ölümden bahsediliyor anlamak güç önüne bilmem ne parça tesirli bomba koymuş olsalar 10 tane kablo kes birini bomba patlarsa ölürsün patlamazsa abd nin tapusunu senin üzerine yapacaz deseler ben zannetmiyorum ki bir kişi atlayıp ben keserim desin (CAN TATLIDIR.) Paranın yüzü sıcaktır, ama can DAHA TATLIDIR PANPA.

  • mmt  (02.04.12 13:14:47)
nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum da türkiyede 10-20 bin lira borcu olduğu için bile intihar eden insanlar var ki bu meblağlar bence rahatlıkla ödenecek meblağlarken insanlar hayatlarından vazgeçecek duruma geliyor böyle borçlar yüzünden. ben milyon dolarlardan uçtum ama böyle bir yarışma olsa 10 bin-20 bin liraya bile razı olan insanlar çok eminim ki çıkar.

  • kayranin kedisi  (02.04.12 21:05:38)