ingilizce efektif konuşma ?

ileri sayılan bir ingilizce bilgim var, kpds 90 küsur ve dinlediğimin de %85 civarını çok rahat anlarım, konuşmaya gelince pek kullanmadığımdan sadece iyi diyebilirim, üniversitede gayet iyi de kouşurdum ama...

akıcı konuşmak için ne tavsiye edersiniz ? konuşma kursu vs var mıdır, tavsiye olunur mu? (istanbul)

abi pratik olmadan hiçbir kurs falan işe yaramaz. pratik olduktan sonra bak kapalıçarşıda adamlar çatır çatır konuşuyor; adeta ingilizlerin ağzına tıkıyor lafları.

işin özü; ingilizceni kullanabileceğin bir işe girebilirsin. part time falan.
  • thracian  (02.04.12 01:19:11 ~ 01:20:16)
ayna karsisinda konus,kendi kendine evde tiyatro calismalari yap,dusta konus,efendim kendi kendine biseyler anlat.

bunlar denenmis ve basarili olunmus tavsiyeler.
  • serabetan  (02.04.12 01:22:12)
işte konuşmayı kullanacak ortam pek yok şu an, ama ilerde gerekecek gibi...

şimdiki konuşmam da akıcı denilebilir, "eimm" lar olmadan konuşuyorum en azından, ama misal ingilizce bir metin yazarken aklıma gelebilen enteresan kelimeler ya da bağlaçlar konuşurken gelmiyor, sade oluyor biraz yani...

bir de abi kapalı çarşıdaki adamla neden kıyasladın şimdi yav :) dur hele o kadar da değil :)
  • nucleon  (02.04.12 01:24:15)
eee tamam iste,kendi kendin tekrarla sürekli.

kafandan cümleler kur,düzelt,tekrarla,ayna karsiinda calis etc.

herseyi biz mi diicez:))
  • serabetan  (02.04.12 01:27:38)
yok tamam, onu ben de düşündüm zaten ama, daha işlevsel olarak ne yapılır bilmediğimiz birşeyler vardır diyerekten soruyorum...

bir arkadaşım konuşma kurslarında çok ilerletebildiğini söylemişti ama, bu kurslarla ilgili bir bilgi alabilirsem o da iyi olur...
  • nucleon  (02.04.12 01:35:58)
ben o tarz kurslarin verimine inanmiyorum ama kisiden kisye degisebilir.

söyleki amcam üniversitede görevliyken onlar kendilerini gelistirmek icin bi hoca tutmuslardi ve 7-8 kisilik bi grupla haftada bikac kez tartisma seklinde konusma kursu yapiyolardi.

ama bunun disinda da kendi arkadaslarinizla ya da karsilikli bi kisiyle de yapabilirsiniz bunu ama ciddiyeti ne olur sorunlu gibi.

ama sadece konusmaya yönelik kurslar oluyor büyüksehirlerde.
  • serabetan  (02.04.12 01:40:24 ~ 01:41:31)
istanbulda'ysan couchsurfing.com sitesine üye ol. istanbul grubunu gruplarına ekle. bir hafta kadıköy'de bir barda bir hafta taksim'de bu sitenin üyelerinin buluşmaları olur. atla git. bir sürü yabancı olacak gittiğin buluşmalarda.4-5 ay takıl yılan gibi ingilizce yaparsın. tek masrafın içtiğin içki olur. al sana beleş ingilizce praktis. hem de her aksandan.

  • il padrino  (02.04.12 03:20:27 ~ 03:21:28)
Otobüs-Metrobüs-Tren vs toplu taşıma araçlarında telefon çalıyormuş gibi aç ve sanki birisiyle konuşuyormuşsun gibi başla. 4-5 ay içerisinde konuşamazsan deli diye hastaneye kapatırlar zaten.

  • steam  (02.04.12 04:19:29)
couchsurfing +1500
ayıca toastmasters'ın toplantılarına da katılabilirsin www.istanbultoastmasters.org

  • mocha  (02.04.12 09:47:46)