saç düzleştirmenin sakıncaları

cinsiyet olarak erkeğim.yani önemi var mı bilmemde belirtmiş olayım.orta uzunlukta saçlarım var.kısaykende yapıyorum.2-3 günde bir düzleştiriyorum düzleştiriciyle.çok aşırı değil.önleri biraz ortaları yapıp bırakıyorum.yani komple fönlü dursun gibi bir çabam yok.peki bu düzleştirme olayı uzun vadede saçlara zarar verir mi? düzleştirdiğim günün akşamı saçı yıkamam faydalı olur mu? nedir bu işin aslı?

yıpratıyor tabi, parlaklığını azaltıyor saçın, bir de kırıklar falan oluşuyor. ama 3-4 ayda bir kestiriyorsanız pek sorun olmaz. saçı yıkamanın bi anlamı olacağını da sanmıyorum, saçı sık yıkamak yağlanma hızını artırır sadece.

  • innatedesire  (01.04.12 23:53:02 ~ 02.04.12 00:04:24)
yok hani jöle sürüldüğü gün akşam mutlaka yıkamak gerekir ya ordan bağlantı kurdum.2-3 ayda bir kestiriyorum diyebilirim.uzun vadede saçı azaltma saç dökme gibi bir kötü huyu yoksa devam ederim ben buna.

ısı ayarı olarak turbo dizele geçen bir tuşu var.ama onu kullanmıyorum aşırı sıcak yapmıyorum yani.
  • Wolfware  (01.04.12 23:58:28 ~ 02.04.12 00:00:10)
yok yok saç falan dökmüyor, azaltmıyor saç köküne bi teması olmadığı için. turbo dizel olayını bilmiyorum ama aşırı sıcak yapmıyorsanız sorun yok demektir.

edit: bir de ıslak/nemli saça kesinlikle uygulamayın tabi.
  • innatedesire  (02.04.12 00:07:11 ~ 00:08:11)
Isı yüksekliği sürekli kullanımlarda saçı inceltiyor ve cnsizlastiriyor. Kestirmek, bakım maskeleri kullanmak ve bir süre duzlestirici gibi yüksek isili seyler kullanmamak sacı toparlayabiliyor. Duzlestiriciden ziyade fön daha zararsız. Kullanana, uğraşana

  • felegin gozunu kamastiran adam  (02.04.12 02:21:43)