protein tozu alım zamanı

haftada 3 gün fitnessa gidiyorum, antremandan hemen sonra 30 gr kadar whey desteği alıyorum. protein desteğini biraz artırma niyetindeyim.
yabancı forumlarda whey için en iyi zaman antreman sonrası ve sabah ilk iştir diyor, sabahtan kastı antreman günü sabahı mı antremandan bir gün sonraki sabah mı?

Kaslar dinlendikce buyudugunden off gunlerde dahi duzenli whey alimina devam etmelisin.

  • no christ requiress  (01.04.12 22:51:14)
yaz yaklaşıyor, protein tozlarıyla yüklenme yerine, yağ yakma dönemine girin.

  • terp  (01.04.12 22:54:35)
antremandan bir iki saat önce ve antremandan sonra. yalnız yemekten önce almamaya dikkat etmelisin. iştah kesmesin. karbonhidrat tozu da kullanıyorsan yatmadan önce. aklımda kalan bilgileri veriyorum. daha yetkili bi abi gelirse ona kulak verirsin.

  • ilkinci  (01.04.12 22:59:10)
@terp: yag yakacak olsa bile var olan kas kutlesini mumkun olan en yuksek sekilde koruyabilmesi protein alimini yuksek tutmali. Yankis yonlendirmeyelim insanlari

  • no christ requiress  (01.04.12 23:00:59)
@no christ requiress: doğrudur da protein alımı normal olarak beraberinde yağ da getirmiyor mu?!

  • terp  (01.04.12 23:04:18)
@terp: getirmez. Karbonhidrat getirir. Carb alimini azaltip, yuksek protein alinmali ki kaslar kalsin mumkun oldugunca. Tabi bu low carb diyetinde gecerli. Zero carb olan keti gibi diyetlerde ornegin yuksek carb yuksek protein alimi var vs

  • no christ requiress  (01.04.12 23:12:01)
@no christ requiress: haklı olabilirsin.

@sarix: amerika'da spor salonunda milletin tavsiyesiyle tanıştım ben bu protein tozu denen zımbırtıyla. kaslı maslı hayvani herifler yaz geldiğinde "sen artık protein tozundan ya azıcık kullan ya da hiç alma, yağ yakmaya yüklen" dediler. neden dediğimde, "yarışmaya hazırlanmıyorsun, yaz dönemi yağ yakma dönemidir, protein tozu kasla beraber yağ getirir" demişlerdi. ben de bunu ilk cevabımda bir cümleyle paylaştım. bu konuda eğitimim yok. tamamen kişisel duyduğum gördüğüm. no christ requiress da haklı olabilir, o tanıştığım arkadaşlar da...
  • terp  (02.04.12 11:17:46 ~ 11:18:48)