Balik tutmak

kiyidn balik tutmak istiyorum . kizimla beraber ki kendisi 4 yasinda ve sayin baliklaaar lutfen gelin lutfeen diye bagirip duruyor sahilde :) oltamiz su bildigin ucu kursunlu 3 igneli mantara sarili misina . yem olarak da su sari hamurumuz var. yani bize lazim olan iskele gibi bi yer , misinayi bira derin bi yere sarkitabilecegimiz , sandala falan binemeyiz . avcilarda oturuyoruz . cok uzak olmayan , iyi kotu bir iki tane balik yakalayabilecegimiz boyle bi yer var mi ? buyukcekmece deniz kenari gol ve mimarobayi denedik ama olmadi :(

"..sayin baliklaaar lutfen gelin lutfeen diye bagirip duruyor.."

balık olsam vallahi gelirdim yahu, bu ne tatlılıktır :) umarım hep mutlu olur.

(soruyla alakasız farkındayım, lakin bunu yazmazsam ölürdüm :) )
  • kuduz balik  (30.03.12 21:48:12)
:) tesekkurler benim de tek istedigim onun mutlulugu , insallah oyle de olur
son care balikcidan hamsi alip caktirmadan igneye takmak olcak sanirim , sayin baliklarin tesrif etmeye niyeti yok pek

  • waterhardeningsteel  (30.03.12 22:02:46)
ya benim bildiğim o olta kefal oltasıdır. onu nerden buldunuz :) benim de ilk balık tutma deneyimim onla olmuştu ve hüsran olmuştu :) klasik oltayı deneseniz mesela? ucu kurşunlu ve iğneli hatta şamandıra da bağlanabilir. ama olta çok ince ayar gerektiren bir iştir aslında. her balık ve su için ayrı olta ve yem şekli belirlenir. özellikle nerde balık tutmak istediğinize göre olta seçimi çok önemli. ben de çoook uzun zaman oldu olta yapmayalı. aslında çok tamah ettim ben de şimdi siz böyle anlatınca. hatta çocuk yapmak fikri daha mantıklı geldi :)

neyse cevap olarak bence siz normal şu kamışlı oltalardan alın bi tane. fiyatı nedir bilmiyorum ama böyle bi muhabbet için fiyatın önemi yoktur sanırım.

bi de benim yerime öper misiniz o şirin şeyi :)
  • lamneth  (30.03.12 23:08:15)
kamisli oltalar da ucuz . 20-25 liraya aliniyorbasit bisey . ama ben hani balik gelince parmakta o kipirti var ya , onu hissetsin diye bundan aldim . gerci o "sopali" olta olsa yakalrdik diyor ama , benden akilli sanirim
operim tabi , cok tesekkur ederim , cocuk da yapin evet , hayatta daha buyuk mutluluk yok gercekten

  • waterhardeningsteel  (30.03.12 23:28:06)
bence birlikte balık tutmayın... ben de küçük bi kız çocuğuyken çok meraklıydım bu konuya, sonra balıkları öldürdüğümüzü farkedince babama çok kızmıştım. Bidaha gitmedm, ama babama her gitmesinde kızardım. Hala da içimden sinirleniyorum sahile dizilmiş balıkçılara :(

  • megalomaniac  (30.03.12 23:30:42)
anlattim biraz , kucuk "bebek" baliklari tutmayacagimizi , tutarsak da geri birakilmasi gerektigini , baliklarin yumurtlama zamani tutulmayacagini cunku bir baligin bile yumurtalariyla binlerce yavru yapacagini , artik "ihtiyarlamis" baliklari da tutup , yiyecegimizi , onlarin da bizi cok saglikli yaptiklari icin sevineceklerini,biz yakalamasak zaten oleceklerini bu sekilde sekil degistirip baliktan besine donuseceklerini biliyor , keske duyabilseniz bicir bicir ayni da bboyle anlatiyor .yani bu konuda sorunumuz yok simdilik. en cok ta sopali olta almiyoruz cunku onda baligi tuttugumuzu parmagimizla hissedemeyiz diyip isaret parmagini kivirmasi yok o deli ediyor beni :D

  • waterhardeningsteel  (31.03.12 00:34:26)