Fotoğraf Galeri

Merhabalar.
www.ankara.edu.tr
Buradaki fotoğrafları nasıl indirebilirim?

en basit yöntem print screen almak ama vakit alıcaktır. daha pratik bir yöntem vardır heralde.

  • geven kafa  (30.03.12 14:49:35)
Şöyle yapıyoruz..
Önce, www.ankara.edu.tr bu dosyayı indiriyoruz..
Bu dosyada tüm resimlerin isimleri var..
Örneğin : <image Thumb="714t.jpg" Large="714.jpg" Caption="714" Colour="28467D">
Burada remsin küçük hali 714t.jpg büyük hali ise 714.jpg..
Peki nereden indiricez ismini bulduğumuz bu resmi?
O da şöyle oluyor:
www.ankara.edu.tr"bulduğumuz dosya ismi"
yazıp browserda açıyoruz.. Tadaaa resim karşımızda.. Sağ clickle kaydedebiliriz..

Örnek : htt p : / / www.ankara.edu.tr/fotograf_galerisi/Gallery1/714.jpg
Bazı resimler bulunamayabilir, eksik girmişlerdir falan bilgileri..

Tek tek böyle indirilebilir.. Daha sistematik birşeyler de yapılabilir de, uğraşmadım açıkçası.. Çok gerekirse kısa bir kodla yardımcı olabilirim..

Şimdi aklıma geldi, eğer jDownloader falan kullanıyosanız, yüzlerce url'i tek seferde kopyaladığınızda tanıyor program ve hepsini indirebilmenizi saplıyor tek seferde..
Öyle birşeyler yapabiliyorsanız mutlaka söyleyin, kesin birşeyler yaparım o zaman :)
  • quaker  (30.03.12 15:00:38 ~ 15:06:06)
Mesaj attım tüm linkleri..

  • quaker  (30.03.12 15:23:47)