ingilizce elektronik sözlük

advanced seviyede (ingilizce öğretmeni kullanacak) bir ingilizce elektronik sözlük önerir misiniz?
aradığım özellikler:
- phrasal verbs
- iyi bir telafuz (sesli)
- eş anlam/zıt anlam tercihen olabilir

yani kısaca kapsamlı sağlam bir sözlük arıyorum.
kullananlar özelliklerini (iyi/kötü yanları) yazarlarsa sevinirim.
şimdiden teşekkürler...

poly lingiua test 406. 4 senedir çok aktif olarak kullanıyorum.

bit.ly

===> oxford advanced learners dictionary var. bu harika. oxford advanced learners dictionary da eşanlamlı var da zıt anlamlı yok... phrasal verbs de bir yere kadar var. oald'ne ne varsa var işte.

===> türkçe - ingilizce, ingilizce türkçe sözlüğü tabiki rezil. gerçi bu tür sözlüklerin basılı olanı da rezil, elektronik olanı da aynen ordan almış işte.

===> malzeme kalitesi çok iyi.

===> ışıklı. hem arka yapı ışıklı hem de mini ampüller var. etrafa dahi ışık veriyor.

===> telaffuzu bangır bangır.

===> içinde başka ıvır zıvır var da pek kullanmadım. benim alma amacım oxford advanced learner's dictionary idi...

başkasına da aldırdım, o da bayıldı. imkan olsa yedek olsun diye bir tane daha alıcam.

malzeme kalitesi gerçekten de çok çok iyi, şu an oturup takır takır the new york times - scientific american - the guardian - bbc okuyorsam bunun sayesindedir.

tamamen karanlık ortamda ışığa bakar mısınız:

imageshack.us
  • truvaiti  (29.03.12 17:55:59)
ben sırf britannica concise encyclopedia'yı bitirmek için onun digital aletini alacaktım.

seiko - er8000 ve seiko - er9000 var. digital ansiklopedi.

www.amazon.co.uk

aydınlatmaları yok, benim için 5lira etmez ama siz bilirsiniz.
  • truvaiti  (29.03.12 17:57:59)
www.gadgetspeak.com

"My only request would be the addition of a backlight, as the unit was a little difficult to use under dimmed lights, indoors, in the evening."

aynen demişler.

cep telefonunuzu arkasında ışığı olmadan kullanmayı deneyin, ne kadar berbat oldugunu göreceksiniz.

eski ericsson 688'lerde bu imkan vardı, arka ışık: devamlı açık - devamlı kapalı - kullandıkça açık seçenekleri vardı, sanırım artık yeni telefonlarda yok.

neyse işte, bu elektronik sözlüklerde de arka ışık yoksa, bence 5 para etmez.
  • truvaiti  (29.03.12 18:01:55 ~ 18:02:22)
geçenlerde bunu inceledim:

www.hepsiburada.com

www.youtube.com

içindeki sözlük collins. her yerde her ortamda aynı sözlüğü ve özellikle de oxford advanced learners'ı kullanmaya çalıştığım için bana cazip gelmedi ama belki britannica concise encyclopedia için denenebilir, çünkü karanlık sorunu yok.

ama onun dışında her halükarda, poly lingua test 406 derim.
  • truvaiti  (29.03.12 18:05:19)