fondöten sorusu

selam,
sabah 7 gibi sürdüğüm fondoten 15:00'ten sonra parlamaya başlıyor ve çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor bunu nasıl engellerim?

muhtemelen cildin yağlı. daha özellikli daha kaliteli yağlı ve sorunlu ciltler için daha mineralli olanlarından kullanmalısın.

  • cecilia  (27.03.12 19:33:01)
blot film var mac'te. yağlanan yere koy kağıdı emsin hepsini, pudra geçip durup ağırlaştırma. watsons'ınkiler filan pudralı. macinki naylon gibi değişik bir kağıtımsı bir şey. süper ötesi yani, aşağıdakilerin hiçbiri olmasa bile bu kurtarır.

body shop'un seaweed serisi matlaştıran yapıdadır, onun kremini nemlendirici olarak kullanmaya başlarsan gün içinde yağlanman azalır. aynı özellik mac oil control lotion'da da var. üstelik o bir de çok iyi makyaj bazıdır.

onun dışında yine mac'te transparent powder var, ben loose olanını tavsiye ederim asıl ama pressed hali de var. fondötenin üzerine bunu uygula çok hafifçe (fırçayla ama puflarla değil). eğer çok yağlanırsan yine bundan geçebilirsin çünkü çok çok ince yapıdai flormar'ın filan toz pudraları solda sıfır kalır.

bu üçünü birleştirerek kullanırsan hele ooh tamam :)

edit: 7de sürülen fondötenin 15 gibi yağlanmaya başlaması normal aslında karma cilt için bile. yine de sebum kontrolu olan ve daha uzun süre dayanıklı fondötenler kullanabilirsin (mac studio fix fluid, prolongwear)
  • dasher  (27.03.12 19:57:28 ~ 19:59:20)