Ekranım titriyor.

Arkadaşlar Casper laptopum var.Ekranda titreme oluyor.Ekran yenileme sıklığı 60 hertz daha fazlası yok.Ne yapmam gerekiyor?

Ekran çevresinde yüksek manyetik dalga yaratacak bir şey var mı ilk önce onu kontrol et. Eğer sorun yaratacak bir sebep yoksa ekranda teknik bir arıza olabilir. Ekranı alt bölüme bağlayan aksanda bulunan kablolarda sorun olabilir. Notebook'ta hertz değerleriyle oynamak bir değişim sağlamıyor diye biliyorum. 60 hertz'de gayet normal yani...

  • synche  (26.03.12 15:22:25)
Herhangibir şey yok etrafta nereye götürsem laptopu 1-2 saat kullandıktan sonra böyle yapıyor.Şuan durdu mesela..Laptopu alalı 5 ay oldu.

  • lifeislife5  (26.03.12 15:35:39)
Ben masaüstü bilgisayarımda aynı problemi yaşıyordum ve manyetikten şüphelenmiştim. Hatta bir ara artık kafayı sıyırıp manyetik dalga engelleyici zımbırtılardan aramaya başlamıştım belki hoparlörlerden veya başka bir yerden manyetik dalga alıyordur diye. En son bir gün başka bir sebepten format attım bilgisayara ve sorun düzeldi. Tabi bu seninkine çare olacak olarak algılanmasın sorunun tamamen farklı olabilir ama bu da bir opsiyon.

  • 9uncu nesilim ama para bende  (26.03.12 15:40:52)
o zaman kuvvetle ihtimal notebook'ta sorun var. aldığın mağaza, dükkan her neyse zaman geçirmeden götürüp arıza kaydı yaptır. garanti bitmeden ne sorunu varsa çözmüş olursun. bende notebook kullandığım için arızaları adamın canına okuyor maddi yönden. dvd-rom bozuldu örneğin 150 tl verip yaptıramıyorum şuan. masaüstü'nün 3-4 katı parça parası var...

@9uncu nesilim ama para bende'nin önerisi'de çözüm olabilir. ekran kartı sürücünü silip en baştan yükle. belki bir işlem sırasında sürücü dosyalarından biri silindi bilgisayarından.. yani tüm yöntemleri dene olmazsa zaman geçirmeden aldığın yere genel sağlık kontrolüne getir bilgisayarı...
  • synche  (26.03.12 15:42:47 ~ 15:44:18)
Hiç olmadı aldığım yere götürcem mecbur.Bir de netten driver güncelleyin yazıyor o nasıl yapılıyor ki :S

  • lifeislife5  (26.03.12 15:47:07)
bilgisayarım - özellikler - aygıt yöneticisi - görüntü bağdaştırıcıları

yolundan ekran kartı modelini yazarsan yardımcı olurum. işletim sistemin 32 bit mi 64 bit mi onuda yaz...
  • synche  (26.03.12 15:49:48)
hiç uğraşma. götür garantiye, biraz bilgisayarsız kalırsınız en fazla. zaten büyük ihtimalle o üründe aldığınızdan beri kusur vardır. casper'dan ne beklenir ki...

  • klassno  (26.03.12 16:05:21)
32 bit.
h36y

  • lifeislife5  (26.03.12 16:11:55)
ekran menteşeleriyle oyna aç kapa şeklinde, titremelerde bir değişiklik oluyorsa yapabileceğin tek şey servis

  • nucleon  (26.03.12 16:40:47)
Şu driver güncelleşmesini nasıl yapmalıyım?

  • lifeislife5  (27.03.12 16:51:20)