Muhasebe İşi Sizce Nasıl?

salak bir başlık oldu farkındayım ama mevzu ortada.şimdi ben bir banka çalışanı olarak işimden ayrılıp muhasebe bölümüne geçmek istiyorum.Herangi bir firmada olabilir.Bankada gişe bölümünde çalışıyorum fakat bu alanda bir gelecek görmediğim için ayrılmak istiyorum.Peki muhasebe sizce nasıl bir iş alanı? Yani az çok zorluklarını biliyorum.Belge,döküman,raporlamalar zor bir iş.Ama bankacılığıda gördüm.Tüm banka işlemlerini yapıp,açık vermeyip bir de üstüne satış baskısı olması hayatı cehenneme çeviriyor ve en kötüsü bunun karşılığını alamıyorsunuz.Yani iş zorda olsa çalışırım yeter ki karşılığını alayım.Muhasebe beni zorlasa da karşılığını verir mi? Muhasebe çalışanları veya onlarla yakın olanlardan fikir almak istiyorum.Şimdiden teşekkürler

edit:(çalıştığınız sektörüde belirtirseniz benim için daha aydınlatıcı olur)

muhasebede kazançlar, mali müşavir ya da öle çok deneyimli bi denetçi olmadıkça çok düşük. ciddi düşük yani. karşılığını vermez muhasebe, kafa siker, net.

  • hope ender  (26.03.12 00:52:09)
Şimdiki aklım olsa iş hayatıma bir denetim şirketinde başlardım. Muhasebe bilgimle bir şirketin muhasebe müdürlüğünü kapardım. Düz muhasebe çok fenadır, denetim iyidir. Başta karın tokluğuna gece arısına kadar çalıştırırlar ama geleceği vardır. Düz muhasebenin geleceği yoktur.

  • SiyamkedisiZorro  (26.03.12 11:37:37)