köfte

evde köfte harcı kalmamış ama kıyma var bununla nasıl köfte yapabiliriz biz şimdi? öğrenci evinde ne yoksa bizde de onlardan eksik enteresan enteresan şeyler yazmayın bu yüzden kekik tuz filan var ama. öyle.

teşekkürler bi de.

ince kıyılmış soğan, büyükse bi tane yeter. tuz kekik karabiber pul biber kırmızı biber aklına ne geliyosa. karbonat varsa çay kaşığının ucu kadar. 1 yumurta. kuru ekmek içi. bu da bi avuç kadar, ufalanmış. hımm kişniş süper ama yoktur. patlıcan bile rendelersin, biber bile doğrarsın, domates bile rendelersin, salça bile olur az bişi. herşeyi alır köfte. iyiiiiice yoğur. özdeşleşsin böyle. elini suyla ıslatıp şekil verirsen yapışmaz da. az yağlı kıymaysa accık da zeytinyağı veya sıvı yağ koyabilirsin.

özet olarak yumurta ekmek baharat varsa olur. hiçbiri bile yoksa o zaman top top yapar az kavurur terbiyeli çorbaya katarsın. veya köfteden vazgeçersin kıymalı patates filan kıymalı bişi yaparsın.
  • kediebesi  (26.03.12 00:02:21 ~ 00:06:08)
kimyon, tuz, karabiber, soğan, salça,bayat ekmek içi, yumurta

ekmek içi aralarında şart olan tutması için. onun dışında baharatlardan elinizde olanı kullanın. yumurta şart değil hiç katmayın.

en kötü sadecece baharatla yoğurun. adana da öyle yapılıyor.

afiyet olsun.
  • gotu patlak circir bocegi  (26.03.12 00:05:51)