Üniversiteye giriş sınavlarının kalkması hakkında

Merhabalar,
RTE "Üniversiteye giriş sınavları kalkacak" demiş. Ciddi ciddi merak ediyorum, üniversitelere nasıl girilir ÖSS/ÖYS kalkarsa? Kesinlikle yargılamıyorum, sadece merak ediyorum.

her okul kendine özel sınavını yapar. yani çok bir şey değişmez, daha da kötü olur bir bakıma. üstüne belki bir de mülakat getirilir ki torpilin bini bir para olur.

  • anonim yazar  (25.03.12 19:16:29)
  • hmm peki  (25.03.12 19:16:36)
boş iş. torpilin amına koyulacak artık.

parası olan parayla her türlü okuyacak.
parası olmayan tabiri caizse "şakirt"se okuyacak. çünkü rektörleri cumhurbaşkanı atıyor diyebiliriz. bu sınavları da rektörlükler yapacak ayrı ayrı. mülakat vs. de eklerlerse, istediğini alır istediğini almaz bir durum olacak.

daha yukarılardan listeler rektörün eline de tutuşturulur. "bunları al bunları alma" diye.

böylelikle merkezi sistemde bile yeterince adil olamayan bu ülke hepten boka sarar.
  • tchuck  (25.03.12 19:23:06)
üniversitelerde zaten bilim falan yapılmıyor. giren öğrencilerin torpille gireceği düşünülürse iyice geriye gidecek.

  • cilgin fantezilerin adami  (25.03.12 19:32:52)
bol kepçe lokantası müşterilerine pek rağbet etmemek lazım. yerine gelecek sistemi endişeyle karşılamak başka hemen senaryo yazıp oynatmak başka.

sadece açıklama var, detaylar ve içerik hakkında hiçbir bilgi yok ortalıkta henüz... ben de merak ediyorum.

eğer lisans öğrencisi alımlarında en ufak bir insan faktörü olursa sıçarız burası net, bu sistemi yüksek lisans alımları üzerinden düşünebilirsiniz oradan ne demek istediğim anlaşılır sanırım.

bekliyoruz aynen...
  • lejant  (25.03.12 19:35:39)