genis omuzlu olmak

Arkadaslar boyle genis omuzlu erkeklere cok ozeniyorum. Adamlar resmen hatunlar onlara sarilsin diye uretilmis. Ben de omuzlarim genis olsun istiyorum. Ve bunun icin her yolu denemeye hazirim.

Sizce hangi sporlar omuzlarimi gelistirir ve genisletir? Cok dar degil, normal ama, genis ve seksi olmak istiyorum. Cok tesekkurler. Aro.

Benimkiler "inanılmaz" dar. Hatta yok.. Evet evet omzum yok benim. Kollarım direkt boynumdan çıkıyolar.. Ben içerden kriko vurmayı bile denemeyi düşündüm ammaa..

  • lazor  (24.03.12 04:05:13)
spor olarak soruyorsan yüzme.

  • gogu delen adam  (24.03.12 04:06:14)
Neden yuzmeyeyim baskan? Ben hep tersini duymustum.

  • serkan temiz  (24.03.12 04:08:59)
kürek, yüzme veya omuz için yapılan hareketler var uzman.tv'de örnekleri mevcut.

  • lunedor  (24.03.12 05:06:50)
yüzme falan da hikaye tabi, hikaye demiyelim de, mucize bekleme.

spor yap, ağırlık kaldır, yana açış falan dene.

tabi kemik çatısı genişlemez, ancak kas eklersin o da ne kadar olursa artık.
  • truvaiti  (24.03.12 06:29:23 ~ 06:41:17)
galeri.uludagsozluk.com
img03.blogcu.com

gibi.

şimdi adam basketci, boy zaten minimum 195.

veya adam kısa boylu ince kemikli, adamda çok sağlam bir olması çok çok çok zor. spor yap tabi ama beklentin doğru yerde olsun.
  • truvaiti  (24.03.12 06:43:21 ~ 06:55:57)
Hocam öncelikle yoğun spor gerektirir :) 6 aydır spor yapıyorum henüz yeni yeni etkisini görebildim. Minumum bir 8 ay kadar daha var önümde :) Beklentin ona göre olsun. Spor salonu dışında da evde omuz çalışabileceğin hareketler çok kısıtlı.

  • alkolik imam  (24.03.12 08:40:18)
Yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ama gelişme dönemi bitmişse kemikler uzamayacağı için omuzların daha fazla genişlemez. 20'li yaşlarında veya daha büyüksen yapabileceğin şey yan omuz çalışmaktır. Yan omuz çalışmak kolaydır, bu kas grubu için fazla hareket çeşidi yoktur. Temel bir kaç hareket vardır onları da evde de yapabilirsin. Güzel bir beslenme ile diğer kasları da fazla ihmal etmeden 2-3 senede 3-4 santimetre daha genişletebilirsin. Kısacası kürek kemiğinin uçlarına et yığacaksın.

  • sgt rachtman  (24.03.12 08:45:05)
Spor salonu dışında evde omuz çalışabileceğin hareketler sınırlı değil. 2 tane dumbell ve bir tane halterle tüm vücudunu-sırt biraz eksik kalıyor sadece- her türlü çalıştırabilirsin.

ama benim de tavsiyem eğer imkanın varsa "yüzme" ye gitmen. 1 yıl içinde ciddi fark eder diye düşünüyorum.
  • abartakus  (24.03.12 09:11:24)
@sgt rachtman:

yan omuz en sıkıntılı bölge. en hain bölge.
  • truvaiti  (24.03.12 09:42:04)
amacın geniş omuzlu olmak mı, yoksa öyle görünmek mi; önce ona karar ver..

  • buzzer  (24.03.12 12:00:23)
bi bayan olarak geniş omuzlarım var ve yüzerek elde ettim kendilerini bence bol bol yüz :)

  • matilda  (24.03.12 13:22:43)
bodye git.

  • yusufist  (24.03.12 13:33:38)