ev kiralama / duyurudaki avukatlara sesleniyorum

ufak bi sorum var özet geçicem. 6 aydır kirada kalıyoruz sözleşmede şu şekilde bir madde var "kiracı evden çıkmadan en az 1 ay önce ev sahibine haber vermelidir diyor" ama sözleşme 12 aylık nasıl oluyor bu? biz şimdi çıkıcaz mesela şimdi haber verdik bir ay sonra çıkamaz mıyız evden? kalan ayların kirasını vermek zorunda mıyız?

teşekkürler.

olur mu öyle şey, o bahsedilen, sözleşmeyi bozmak için önceden haber vermen gerektiği. ben önümüzdeki ay evi boşaltıyorum gidiyorum dediğinde evden çıkar, depozitonu alır kontratı bozarsın.

  • atesikus  (23.03.12 00:07:33)
@atesikus adam şiddetle bunun bu şekilde olmayacağını söylüyor nasıl gösterebiirim ben buna durumun söylediğim şekilde olduğunu?

  • cagdassalur  (23.03.12 00:56:08)
Kontrat bitmeden 1 ay evvel yazılı olarak bildirmelisin ev sahibine. Yoksa kontrat kendini yeniler. Aynı şekilde ev sahibi de seni çıkarmak istiyorsa en geç kontrat bitimine 1 ay kala sana yazılı olarak bildirmesi gerekir bunu.

Peki evinden çok memnunsun, bedava gibi de bir paraya boğazda oturuyorsun. Ev sahibi 6. ay dayandı kapına "önümüzdeki ay evimden çık!" diyor. Efendi efendi "taam abi" mi dersin yoksa "12 aylık kontrat var elimde, kimi çıkarıyorsun efendi senn??!!!" diye çemkirir misin?!

Tabii ki 2.'yi yaparsın. Olması gereken de odur.

Adamla insan gibi konuş, anlaş, çık. Zannetmiyorum "kalan 5 ayın da parasını alayım" diyen ve almış bir örneği olsun ama, adamın hakkıdır en nihayetinde..
  • lazor  (23.03.12 07:56:01)
Sadece kendi düşüncemi söylüyorum; kontrat olmadan kirada oturamazsınız değil mi? İlla ki bir zaman kontratı sonlandırmanız gerekse bu hep kontrat sonuna bir ay kala mı olacak? Hiç sanmıyorum. Ancak avukat değilim.

  • SiyamkedisiZorro  (23.03.12 12:56:19)