aktarmali ucus sorunsali

diyelim ki paris'ten istanbul aktarmali izmir'e bilet aldim ve diyelim ki istanbul'a indigimde 1-2 gece orada kalip daha sonra nihai varis noktam olan izmir'e gecmek istedim. bu durumda aktarmam yanar mi yoksa ayni biletle para odemeden izmir'e gidebilir miyim bilemedim. boyle bir tecrubesi olan ve benimle paylasmak isteyen bir arkadas var midir sayin duyuru?

ps: thy.

Tecrübem yok ama yanar diye düşünüyorum. Çünkü ist-izm uçağına adamlar senin için koltuk ayıracaklar sen binmezsen bile bileti kullanmış olacaksın.

  • poseidon1  (22.03.12 15:12:27)
poseidon1+1
aktarma hava şartları nedenıyle havayolu şırketı tarafından ıptal edılırse bıletınız yanmadan kalırsınız artık 1 gun mu olur 2 gunmu olur havanın durumuna ve havayolu sırketının ayarlayacagı bı sonrakı ucusa gore bellı olur. keyfı olarak erteleme durumunuz yok.

  • Bysb  (22.03.12 15:16:39)
peki onceden bu durumu belirtirsem nasil olur? sonucta beni ha o gun ha iki gun sonra izmir'e goturecekler, degisen ne olacak ki?

  • trento  (22.03.12 15:19:34)
aktarmalı uçuşlarda gidiş ya da dönüşte bir bacağı açmak söz konusudur.

yani paris-istanbul uçtuktan sonra istanbul'da birkaç gün kalıp sonra istanbul-izmir uçarsın. dönerken direkt izmir-istanbul-paris dönersin.

ya da paris-istanbul-izmir direkt uçtuktan sonra izmir-istanbul yapıp istanbul'da birkaç gün kaldıktan sonra istanbul-paris seferini uçarsın.

yalnız bu tür biletleri internetten almakta sıkıntı yaşayabilirsin, telefondan ya da acente kanalıyla almanda fayda var.
  • cakabo  (22.03.12 15:41:32)