ufak çaplı bir yolsuzluk ve buna son vermek

birlikte çalışan iki kurum var. ben ikisi için de çalışıyorum, ortak bir pozisyon gibi düşünün.
kurumlardan birisi yararına ufak çaplı bir yolsuzluk yapıyorum, yapıyormuşum yani, ayılmam için 3 ay gerekti. çalıştığım kuruma faydası olacağını düşünerek yaptım bunu. kurumun haberi var, hatta onlar istediler böyle bir şey yapmamı. maddi olarak kuruma faydası da oluyor nitekim ama ben bu işte yokum demek istiyorum bu noktada. işimi seviyorum, başarılıyım kendi çapımda. yönetime sesimi nasıl duyurmam lazım ileride başıma hukuki bir yük de almak istemiyorum. 'ben artık böyle devam etmek istemiyorum'u ifade etmenin ve ilerisi için hukuki dayanak da oluşturmanın yolu nedir ortalığı karıştırmadan? yönetime mail mi yazsam? aynı pozisyondaki 2 arkadaşımla ortak nasıl bir adım atalım sizce?

Bence hukuki sorumluluklar acısından problem yaşamamak için bir avukatla görüşmeniz daha doğru olacak. Durduk yere başınız belaya girmesin.

  • vito andolini  (21.03.12 21:19:52)
devlet memuru statüsünde ve üstlerinin talimatıyla dahi yapılan suç suçtur. kendi sorumluluğundan kurtulmak istiyorsan bu talimatları yazılı almalıydın. bu aşamadan sonra yapacağın herhangi birşey ancak bundan sonrakiler açısından sorumluluğundan kurtarır seni. yani ne yap et kurtar kendini bu meseleden yol yakınken.

  • abartakus  (21.03.12 21:31:03)
zimmet falan durumuysa kan alırlar affetmezler. kaç kurtul. ihbar et kurtul.

  • mr fusion  (21.03.12 22:03:45)