Telefonumun imei numarası çalındı.

Müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme sonucunda beni hayli uğraştıracağı aşikar olan bir dizi işlemden söz etti.mahalledeki telefoncuyla görüştüğümde ise beni hiç uğraştırmayacak 10 tl lik bir işlemden söz etti. Telefoncu bu işi nasıl çözüyor başka birisinin imeisini mi araklayarak?

telefonunun imei nasıl çalındı? Telefonun faturası var mı? Eğer varsa ona göre yasal mercilerden bir şekilde durumunu çözdürebilirsin.

Köşedeki telefoncu 10 liraya seninki gibi başkasının çalınmış imei ni telefonuna koplayacak, yasal olmayan birşey yapacak ve belirli bir süre sonra telefonuna kayıtlı olmayan imei dan dolayı telefonunuz kapanacaktır diye mesaj gelecek
  • bonjurkes  (21.03.12 12:46:08)
eski kullanmadığın telefon varsa ewde
onun imei sini alıp
seninkine atsın 10 tl ye
sende başkasınınkını calıp zincire bağlama
  • magoria  (21.03.12 13:07:57 ~ 13:08:28)
imei'si çalınan senin cihazın ise resmi yoldan yapılan işlemin sonucu şu: telefonun sadece senin sim kartınla çalışabilir hale gelecek. kardeşinin sim kartını takarsan mesela şebeke alamayacak.

telefoncular btk'nın altyapınıa imei ekleyip çıkarabiliyorlar, telefonuna bi imei çakıp onu da btk'ya tanımlayabilirler. ama 6 ay sonra falan kapanması muhtemel diye düşünüyorum.
  • hububrad  (21.03.12 13:32:59)